P-51B Mustang 1/48 ICM

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Quote from: Sandman on 02-12-2012, 17:24:43


Crvena je farbana četkicom isto ili si prskao iz spreja?
Vidim da stoji neka otvorena boca spreja na slici, a crvena dosta i prelazi preko trakica na repu.
I crvena je farbana cetkicom  :naughty a ona boca je lak u sprju  :zvizduc

i maske su pale




nisam baš zadovoljan moglo je i bolje
pokušacu da popravim što se popraviti može
pozzz
Vlajko

Tonxy Xy

Odlično!  :super Sviđa mi se.

 Uopšte ne izgleda loše. Imaj u vidu, da ni na pravim avionima to nije bilo baš picajzlasto farbano. Baš su na ratnim aerodromima držali sav alat za takva farbanja ili marili.

Sandman

Nije strašno uopšte, tamo gde je crvena podlila malo, čačkalicom polako skini višak.

Nego, serijski broj se prozire ispod crvenih trakica - možda je bila bolja varijanta da si pre crvene naneo jedan veoma fini sloj bele, žute ili neke svetlo sive - crvena boja je takođe dosta transparentna i zahteva neku podlogu u boji kako bi se smanjio efekat te njene transparencije.

Probaj tankom četkicom da crvenom bojom kojom si farbao trakice drajbrašuješ preko serijskih brojeva - mislim da bi moglo da se na ovaj način popravi jer ovako baš bode oči.

vlajko&marko

posle dužeg razmišljanja mustang završi u kutiji na vrhu ormana  :deadhorse
trenutno stanje je ovako




dekale sam sastavljao iz milion delova ,silveringa ko u prici i na kraju .....
Vlajko

Warhawk

Quote from: Sandman on 07-12-2012, 09:24:19
crvena boja je takođe dosta transparentna i zahteva neku podlogu u boji kako bi se smanjio efekat te njene transparencije.

Mislim da je OK ispalo pošto je verovatno i u stvarnosti naprskan jedan sloj crvene (sumnjam da bi se zezali sa prajmerima)
+ nekako interesantnije (barem meni) izgleda kad se providi stari broj ispod...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Nije u pitanju da li su koristili prajmer na pravom avionu vec to da bi prajmer na maketi pomogao da se olaksa pokrivnost crvene koju si koristio ukoliko treba da pokrije serijal.

Na fotografijama 31st Fighter Group vidi se da su na nekim avionima crvene trake bile prilicno transparentne. Da li je to slucaj i na ovom Mustangu, ne znam.

vlajko&marko

Još malo i gotovo  :zvizduc
posle dužeg vremena nastavljeni radovi




Vlajko
:cheers