F-16C 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo mog trenutnog projekta.
Maketa je katastrofalna u toliko mnogo stvari da me mrzi da pisem al izborio sam se sa svim mukama i trenutno je u fazi farbanja.
Farbao sam sa MM Gunship gray i LGG i deluje bar meni ok. Uradio sam preshading i mislim da je lepo ispao sad jos razmisljam da li i postshading da radim ili da ne diram vise sto se tice glavnih delova kamuflaze.
Evo slika






vlajko&marko

Odlicno si se izborio za sada s obzirom da je maketa katastrofa kako kažeš  :bravo

Tomcat

Meni lepo izgleda. Koje dekale stavljas?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj


Mikoyan29

Bravo majstore! Odradio si ga vrhunski! Ja znam kakav je to krs od makete bio  :super
MK "Oluj"

nex999

Fino.
Obavezno uradi postshading, na F-16 to jako lepo izgleda.

Sto je ova maketa toliko losa? Zar je losija od italerijeve?

Suhoj

Vrlo je losa za uklapanje i paneli su plitki sa donje strane.

Sandman

Dobro si ofarbao maketu, ja mu ne bih preterano prljao panele postshadingom jer je lako preterati upotrebom te tehnike, pogotovo ako je boja nedovoljno razredjena... Odradi prvo wash, pa tek onda vidi da li je eventualni postshading potreban...

Medjutim ono shto malo vishe bode ochi je da si uzeo pogreshnu nijansu svetlije sive - trebao si da idesh sa FS36270 Medium Grey umesto Light Ghost Grey.  :-\ Light Ghost Grey je ishla na trobojnoj varijaciji Hill sheme (tzv. "Egypt" shema) na F-16A sa donje strane trupa...

http://www.jpsmodell.de/dc/main_e.htm

No dobro, sad je vec kasno da to sredjujesh..
Ali, ofarbaj zato radom u Dark Ghost Grey (FS36320)....

Evo ti potrebne kamuflaze sa sajta Don Color:


Suhoj

Da, nos i izduvnik jos nisam ofarbao to cu ovih dana.
Sto se tice cele makete, da trebala je Medium gray al MM-ova je previse plava za F-16. MM-ova je taman za F-14 low vis (doduse meni je i dalje previse plava al u sustini je to to)
Mogao sam ovde LGG ili DGG a razlika je opet i izmedju njih vrlo mala pa sam se zato odlucio za LGG, a akos e pogledaju slike pravih F-16 moze se primetiti i svetlija nijansa sive (iako je dvobojna sema).
Znao sam sve ovo o FS bojama i farbanju pre nego sto sam poceo farbanje al sam odradio po nekom svom osecaju kako to sve meni bar deluje realnije i bolje.