Tamiya 1:72 Tanderđet

Previous topic - Next topic

Sandman

Vojo, shto se mene tiche to je TanderdzeNt i tachka! :D

Shala mala - Voja je ovde u pravu oko izgovora i necemo dalje u offtopic - nije toliko bitno za sam topik, ono shto jeste bitno je da je maketa odlichno odradjena!

Josipe, iako mi se za nijansu vishe svidja ona tvoja mini dioramica sa rashodovanim T-33 (tamo je weathering veoma realno predstavljen), dobar je i F-84! Mozda, shto vec rekoshe malo iznad, samo malko jachi wash da si mu stavio, mada, imajuci u vidu da predstavlja muzejski primerak onda ok...

Nego, poshto si vec radio i Academy i Tamiya F-84, mozesh li nam napisati neke svoje utiske o razlikama izmedju ove dve makete? Gde god sam chitao, kazu da je Tamiya bolja od Academyja, ali poshto nisam uzivo video ovu maketu, a posedujem samo Academy, zanima me koji su to detalji bolji - konturno su chini mi se i jedan i drugi tu negde....

gasha

Ok je wash, obzirom da ce biti sveze ofarban i gurnut u muzej. tu se linije panela nece ni videti dok ne pridjes. E sada, druga je prica kako bi maketa izgledala da je jaci wash. Za moj ukus bila bi mnogo atraktivnija. U svakom slucaju vrhunski i pedantan rad. Narocito mi se dopada kako si canopy odradio, mada ne bi bilo lose da vidimo i drugu stranu aviona i neku sliku unutrasnjosti.

Kerber

Maketa je vrlo uspela.
Ako si hteo muzejski primerak - to je to !
Jako lepo. I boje su, po meni, bas kako treba...

Baš mi je drago, da vam se sviđa i, da se sečate one diorame sa T-33 :D

Oko isticanja panela samo toliko, da osečam sve manju potrebu, da ih posebice farbam ili prljam pošto su kod pravih aviona gotovo nevidljivi.

Academy i Tamiya...Oboje su odlične makete:

Tamiya +:
-za dlaku bolje pogođene linije i detalji
-opcija otvorenog mitraljeskog naoružanja
-bolji canopy koji se može otvarati i zatvarati po želji
-bolje signalne lampe
-bolji stajni trap sa račvom za prednji točak
-pojasevi iz dekala
-upotrebljivi dekali...

minusi:
-nema raketnog naoružanja
-nema opcije spuštene vazdušne kočnice

Academy +:
-opcija E ili G variante
-2 variante vazdušne kočnice sa opcijom otvaranja
-dostupna i jeftina dobra maketa
-kada je dobro urađen izgleda ko pravi

minusi:
-loši dekali
-fale sitnice u uspoređenju sa Tamiyom
-HVAR rakete imaju pogrešan oblik
-otvoreni canopy slabo jaše na trupu
-nosni stajni trap je izliven sa točkom

Još slika sa druge strane:


Josip


LordNelson

Vau! Super maketa, a odabir pozadine..  :super

oddball

Super je, ali cini mi je da ste ti i Dada malo omasili topik. Mogli ste u Kampanji da ih radite. Jako dobar, svaka cast. Hvala i za "za & protiv" Tamije VS> Akademi.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djos & filip

Sve je receno ali ne mogu da se suzdrzim da ne kazem- maketa je super ispala !
Pedantno odradjeno, lepo ofarbano a svidja mi se i prljanje.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dusko

Ovo je stvarno odlicno uradjena maketa prelazi na kamuflazi su tako mekano i lepo odradjeni da je milina videti.

Reaper

Odlican posao!

Ja bih samo nadodao (ako smijem) u toj prici tamiya/academy da su obadvje makete jako dobre, lako se sastavljaju, a ono sto jedna nudi a druga ne pokrivaju resini, pa se za male pare moze raditi i academy sa otvorenim topovima, ili tamiya sa kocnicama..... iako to nije potrebno, ali eto..

Zoki969


#25
Nadam se, da mi nečete uzeti na zlo zbog novih slika stare makete. Naime svog Tamiyinog 1:72 F-84G, kojeg sam več objavio sam doradio i propisno isprljao te slikao po jakom suncu.
Uživajte i MOLIM slikajte svoje makete danju i po dobrom svetlu ;)

Josip






Sandman

Josipe, pošto je ovo stari topik tj. samo si doradio već objavljenu maketu, spojio sam nove slike sa starim topikom, kako ne bi pravile zabunu prilikom indeksiranja završenih maketa...

Inače, dobro izgleda sada - sviđaju mi se tragovi prljanja - kako na gornjim, tako i na donjim površinama.