Matchbox Heinkel He-70 1/72

Previous topic - Next topic

voja

Дебљи слој хоће да повуче влагу из ваздуха па када се лак осуши добија то белило.

.

Sandman

Hm, eto mogućeg razrešenja misterije belila u laku.
Kod mene se belilo do sada nije javljalo izlgeda baš iz razloga što lak jaaaaako razredim - skoro na gustinu mleka, tako da lakiranje radim iz više tankih slojeva i postepeno gradim (polu)sjaj ili matiranost...

cherny

Hvala na savetima, moguce da je to, mada sam dosta razredio lak, ali ocigledno nije bilo dovoljno.

djnik

Super si odradio maketu. Belilo se ne vidi, jedino mozda bas kada se zagledas na par santimetara. Mozes da odrdis vinjetu sa snegom ;)

dusko

Super je maketa nista se ne primeti od navedenih gresaka  as to se tice MM akril laka i ja istu muku mucim sa njim definitivno cu preci na Tamiyu jer ovaj lak je sam od sebe jos u boci belicast .

Nenad Pozega

posle svega maketa je odlicna... ja sam koristio MM acryl lak polu-sjajni i razredjivao sam ga sa destilovanom vodom, a prskao sam malo iz daljine 15ak cm 2-3puta u malim slojevima i nisam imao problema...  :caooo

Ma ne treba se mučiti sa sintetičkim lakovima. Za gloss efekt, zna se, obični glancer, a za matt efekt skoknite do neke umetničke radnje koja drži akrilne lakove. Preporučujem one marke Liquitex.
Ja to koristim več nekoliko godina.

Josip

PELE

Одличан је, свака част!  :cheers