MiG 3, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan. U proteklih nekoliko dana radim na novoj maketi. Riječ je o Revell-ovom (negdje sam pročitao da je ovo prepak) MiG-3, 1/72. Plastika je mekša nego što je uobičajeno i lako se obrađuje. Ja sam malo poradio na sjedištu, dodao pojaseve, malo sam doradio i dio oko sjedišta. Iza sjedišta je ostala velika rupa nakon postavljanja istog, pa sam je zatvorio. Doradio sam i auspuhe (gledajući slike pravog aviona), i mitraljeze/topove i mislim da su ostali previše "dugi", tj da previše vire! Na netu sam naletio i na jednu maketu MiG-3 na kojoj su elerone (nadam se da sam dobro napisao) na prednjim krilima u spuštenom položaju. To mi se svidjelo pa sam maznuo ideju. Takođe sam i na zadnjim krilima blago spustio kormila visine. Molim vas za mišljenja, kritike i komentare! Hvala.



Pozdrav!


凸(¬‿¬)凸

zolle



           Svaka cast druze, ja sam ovo dva puta kupovao i nijednom sastavio  :super Jedva cekam da postujes slike gotovog mise  :mjetal
Dokon mozak, djavolja igracka !

Slobo

Svaka tebi čast kad se toliko trudiš oko ove makete, koja je po meni  :uaaa

Janjic

Možda se trud na kraju isplati, možda ova maketa ispadene dobra, šta znam. Ja se iskreno nadam da hoće :). Pozdrav!
凸(¬‿¬)凸

guster

Puno srece,
jedna od najgorih maketa na trzistu, netacna u svakom smislu, a o detaljima da i ne govorim,
mislim da bi scratchbuild bio bolja opcija nego da to koristis kao osnovu  ;D.
Imas isti avion kod Hobby bossa, kvalitet je neuporediv


Kerber

Teraj samo.
Ako ti tacnost makete ne predstavlja problem, odradi je...taman vezbas za neku komplikovaniju.
Ono sto mi smeta ovde su ona rebra na unutrasnjim stranama zakrilaca...presiroka su, pa ako nije kasno, skini to, razvuci komad rama na sveci, u "zice", pa time docaraj ove precage. I, koliko sam ja video ove Migove, kad spusti zakrilca, oba dela idu u istom uglu na dole. Jesu seceni, ali zbog "loma" krila, inace idu zajedno...

Janjic

Quote from: Kerber on 25-08-2011, 12:46:54
Teraj samo.
Ako ti tacnost makete ne predstavlja problem, odradi je...taman vezbas za neku komplikovaniju.
Ono sto mi smeta ovde su ona rebra na unutrasnjim stranama zakrilaca...presiroka su, pa ako nije kasno, skini to, razvuci komad rama na sveci, u "zice", pa time docaraj ove precage. I, koliko sam ja video ove Migove, kad spusti zakrilca, oba dela idu u istom uglu na dole. Jesu seceni, ali zbog "loma" krila, inace idu zajedno...

Meni stvarno netačnost ove makete ne predstavlja problem. Da, rebra su malo deblja, ali sad je gotovo, neću ih dirati. Što se tiče zakrilaca i ja sam naletio na par fotki gdje su zajedno, oba zakrilca spuštena na dole. Takođe sam (doduše na maketama) naletio i na slike zakrilaca kakve sam i ja napravio. Nisam siguran da li je to tačno ili nije, ali mi maketa izgleda atraktivnije ovako. Hvala na javljanju i savjetima! Veliki pozdrav za sve vas  :caooo  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Evo, nakon duže pauze razradih i ja malo prste! Bojeno je po šemi iz sastavnice i neću da ulazim u to da li je tačna ili nije  :deadhorse! Digitalac mi trenutno nije tu, pa sam slikao telefonom. Evo par slika:



Pozdrav  :cheers

Mladen
凸(¬‿¬)凸