MIG 21 US 22951 1/72

Previous topic - Next topic

nebkv

Zavrsio sam jos jednu 21icu ;D
U pitanju je dobro poznata M Hobby-Condor maketa verzije UM
Trebalo je odraditi par prepravki da bi se dobio US.Prvo mi je bila namera da radim 955 sa plavim nosem ali kako se ispostavilo da nije u pitanju "cista" US verzija odlucio sam se da odradim prvi primerak 951
Od prepravki UM u US bilo je potrebno ukloniti antenu na hrbatu,kao i uredaj napadnog ugla na samom nosu.Ostalo je sve manje vise isto
Naravno ova maketa ima nekoliko nedostataka kao takva pa sam odradio jos par stvari.Izduv je prepravljen,i lopatice kompresora su pomerene dublje u trup.Pito cev je skracena sa prednje i zadnje strane.Na hrbatu sam dodao par izbocina-otvora koje uz maketu nisu date ili su predimenzionirane.Takodje sam maksimalno stanjio i izbocine na zadnjem delu trupa jer su predimenzionisane takodje
Jedna stavr mi je promakla a koju sam na ranijim Condor maketama odradjivao,to je spremiste nosne noge ST.Trebao sam odraditi kutiju kao sto je na pravom avionu,ali eto...
U svakom slucaju evo fotografija :)





Farbanje je odradjeno sa R 99,kokpit po prvi put sa MM 2135.Dekali LH,kombinacija par vrsta za Mig 21
Do sada mi u kolekciji nedostaju jos YU M,MF i US.Nadam se da cu uspeti da popunim kolekciju do kraja 2012 i 50 godisnjice upotrebe ovog sjajnog aviona kod nas :D

dusko

kolega ovo je super mozda malo washa ali to je vec stvar ukusa  :super

Vladimir

Ne treba prljati jer su tad bili dobro odrzavani.....................super
Ф89 НС

zivorad

Uffff.....   sto volim mig-21. :bravo

sezan

Odlicno ispao mig!  :cheers
Reci mi sta si radio u kokpitu? Ja sam za ovu maketu spremio rezin ...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ubermagog

Dobro je ispao  :)

posle remonta su bili ovakvi ali i inače su se redovno čistili, brisali i odmašćivali u JRV

nebkv

Da,s obzirom da ne volim neko posebno ostarivanje na maketama ove velicine uglavnom ih radim kao nove ili sveze remontovane,mada mislim da bi tebao malo vise da se pozabavim oko panela,da budu za nijansu uocljiviji
Sto se kokpita tice sve je standardno sem vetrobranskog nisana koji sam dodao.Sedista nisam menjao jer mi ova nekako leze za razliku od Zvezdinog Bis-a cije mi se ne dopada pa ga menjam rezinskim obavezno

drakii

Idee zimaq, farbaju se chunci, shalim, vrlo dopadljiv chunak, , josh jedan pozitivan pristup maketizmu nostrem, meni dopada, samo napred, pozdrav

iniko

extra izgleda, svaka čast. najviše volim da ga vidim sa Jugoslovenskim oznakama :-) sve najbolje
pozdrav
niko

PELE

Prelep Migonja, svaka cast!  :cheers