PzKpfw I ausf.A "Breda" 1:35

Previous topic - Next topic

nesha

Даклем. Мастер бокс модел+Едвард ецерај. Фино звучи.

Е сад, само возило је  направљено током Шпанског грађанског рата у јаако малом броју примерака као буџевина на терену, настало из потребе да се са нечим супротстави руским Т-26, те су у отфикарили кров куполе и мало га ''надградили'' да би убацили Бредин топ од 20мм. толико о томе

Од пар слика које сам нашао на нету као референце, није могло да се закључи које су боје коришћене за маскирну шему, вероватно нека сорта жуте, мада су их неки моделари по свету радили и у комбинацији браон и зелена. Ја сам се определио ѕа варијанту окер жуте, да не кажем Африка гелб :)

Сам модел обећава на први поглед, док се не узме у рад, тада се открије лепота коришћења заједничких делова, за различите моделе-слабо се шта уклапа мећусобно, чак и делови са истог рама :(
Напр. поклопци за осматрање су са опригиналне јединице, али су премали да се убуџе у рупчаге на датој, надзиданој куполи и све тако. Све у свему, 60 посто делова је или премало или превелико, али ту је шмиргла и гит ;D
Најстрашније ме је погодило што се ни Едвардов ецерај, прављен за њега често буни при стављању...

После дуго дана зноја, молби, претњи, насиља и псовања, ево га. У међувремену је добио и гусенице које су посебна прича-свака подеок мора да се засече на 4 места, да би уопште хтеле да се одобровоље и уклопе :headbang

Од кућних додатака је цев од игле одговарајућег перечника, некакав штит на цеви (вид'о ја на сликама, а онај у самој кутији био ми грозан нешто) од лима, ожичења, и штифт ди се качи сајла за вучу . Морао сам да од растегнутог рама изради и непостојеће варове на куполи и телу тенка.

Толико. Сад погледајте молим и да чујем коментаре и критике.

ПС-извињавам се на очајним сликама, радим углавном на послу у паузама, те су рађене мобилним телефону, а усликане на тефтеру по јаком сунцу














rodeo

Nesho lave! Odlicno si je sklopio. Ja sam radio i Bredu i komandni Pz I od Masterboxa pa ti vidi koliki sam mazohista :) Kad ofarbas obavezno stavi slike.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

nesha

Хвала Даре :)
Убрзано га радим, не би ли био готов до Сенте. Набацио сам сиву са модулацијама, мада се нешто плашим да се то неће ни примећивати на крају после свег прљања које планирам :P
Проблем је што ми је апарат цркнут, па мољакам сад около

SLAYER

Joooooj!
I ja sam bas juce priveo kraju njihovog komandnog Pz I,tako da znam o cemu se radi.
Bas to: "puno dana znoja,psovanja,molbi itd".  :cry
I to je plastika na nekim delovima  toliko osetljiva da ne treba alat - moze slobodno noktima! :doh
A guseniceeeee...........  Moje iskreno saucesce!   :headbang 
Inace,ljudi cak hvale MasterBox Pz I seriju u recenzijama!  ???
Sa srecom u nastavku radova!  :)

nesha

Quote from: SLAYER on 27-08-2011, 21:33:21

Inace,ljudi cak hvale MasterBox Pz I seriju u recenzijama!  ???

Ма све су то страни плаћеници... ;D

Иначе, мали је добио и маскирну жуту, не види се на сликама, због недостатка фотоапарата  :(
Почињем са прљањем и осталим грозотама које могу да задесе један незаштићен и беспомоћан модел :P

Sijamski_Mrmot

nesho, pa ti opet radis makete! :)

Zez mali naravno :) ako ako, samo tabaj i ne brigaj, meni ovo izgleda bez zamerke za sada :) ajde dok se vratim sa mora da utabas sve to do kraja...

nesha

Ради се, кад год се може  :)
Ма данас или сјутри га завршавам, па идем даље.
Следеће слике у галерији завршених модела, чим набавим апарат од кога.
Ти се лепо проведи на мору и пошаљи нам разгледницу ;D

nesha

Тенак је готов. Слике су постављене у галерији завршених радова  :D

airbamby

Jel to neki stealth tenk pa je i tema takva?  :doh
Salu na stranu, nema ga u zavrsenim radovima ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

nesha