Ф-86 1/48 ( Самоградња + Едуард ецерај )

Previous topic - Next topic

PELE

Поз људи,

Представљам вам пројекат који сам започео још давно, пре пар месеци ( обузеле су ме чари летњег распуста па сам загризао мало већи комад  ;D ) али сам чврсто решио да наставим радове на овој макети.



Мало додатака и нове фарбице...




Иако никада до сада нисам радио ништа веће од 1/48, ово ће представљати мали изазов јер волим да детаљишем и мање размере, плашим се само да се не занесем па претерам у отварању панела и слично... нитни ће бити свакако, не по целом авиону јер ће ми то одузети доста времена којег немам нешто баш пуно, дакле нека златна средина...



Исекао сам макету на пола, јер ћу уградити мотор који је Академи дао. Исто тако, исекао сам два панела на трупу, простор за муницију са леве стране као и простор за електронику испред ветробрана. Са сечењем је било све ОК и задовољан сам урађеним, за сада...

Рамове са унутрашње стране сам исекао од стирена, мало ишмирглао, обликовао и то је то...



Када се залепи, то изгледа овако:




Пре и после лепљења "рамова"...

-

Фотке јесу лоше, сликано пре месец + дана, старим апаратом и са старим светлом, новије ће бити много квалитетније...




Још слика за викенд, када се дохватим ове пластике...  ;)



PELE

ОФЛА ножићем. Прво огулим пластику изнутра да бих лакше исекао и онда од напред сечем.

Goran A.

Kako si napisao, ja mislio stvarno samogradnja kad ono... akademac.

PELE

Било би много да је цео авион самоградња...  ;)

Goran A.

Dosta je i ovo! Vidim da si razmisljao sta i koliko da otvoris, ako zavrsis sve sto si naumio bice odlicno! Onaj u 72 je izgleda bio zagrevanje.

PELE

Quote from: AG02 on 09-09-2011, 22:07:07
Dosta je i ovo! Vidim da si razmisljao sta i koliko da otvoris, ako zavrsis sve sto si naumio bice odlicno! Onaj u 72 je izgleda bio zagrevanje.

Па није загревање, али није да није...  ;D

Мало сам радио на кокпиту данас, прајмовао и додао пре црне тамно сиву нијансу. Кокпит није 100% готов, али ми је за сада најбитније да се уклапа без икаквих проблема.

Табла је била сива, па сам и дај део офарбао.



Када се све то среди, изгледа овако...



На брзака уклопљен кокпит мени делује сасвим ОК...



Кућиште за митраљез делује доста једноставно, биће и ту неких дорада...




Следећи пут, много више фотографија и детаља.

Поз!

djnik



ubermagog


PELE


Cexx206

exxtra pele djasvi mi se :super
[admin]Dovoljan je i samo jedan smajli - čitava armija identičnih smajlija deluje jako iritirajuće i nepristojno![/admin]
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Milan18111

Kokpit cista desetka....ako ostavljas otvoren panel sa mitraljezima,malo ga doradi jer ga je Academy dosta uprostio.

Dada

Pedanterija. Eceraji odlicno legli. Volim ove masine, gde nema viska elektronike.
Definitivno, ako otvaras poklopace mitraljeza, doradi malo kucista.

Kerber

Odlicno!
Majstorluk ti je sve bolji i bolji!
Samo napred!