Dewoitine D520 - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Posto vec imam u radu nekoliko komplikovanih maketa, sto zbog proizvodjaca a sto zbog dodatnih delova i setova odlucio sam da zapocnem i jednu maketu "za opustanje". U pitanju je Tamijin Dewoitine D520, maketa sa veoma malo delova i veoma dobrim rasklopom. Radicu je pravo iz kutije uz jedino dodatak pojaseva na sedistu. Na strani kutije vidi se kamuflaza D520 iz GCI/3 koju cu ja raditi, tufnasta i veoma neouobicajena. Toliko za sada.



ALEX T

Pravi izbor makete za opustanje.
Pozz

Warhawk

Interesantno. Mislio sam da su im Nemci dodavali tufnice kao na MS.406...
Sve u svemu, zanimljiv izbor  :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

#3
Ovaj sa tufnicama što ga radiš i jeste 'švabo', samo su ga tu japanci na profilu udesili pa izgleda ko da je nov - a bio je prljav i musav za tri aviona!

evo slika te 6-ce i 2-ke u letu za ilustraciju  :D

(foto iz francuskog specijala o D.520)



djnik

ALEX, tvoj D520 je odlican i zbog toga sam se odlucio da i ja uradim istu maketu. Subo, hvala ti puno za fotke, trazio sam ih ali nisam imao uspeha. Sad imam odlicne reference!

djnik

#5
Maketu radim pravo iz kutije. Kabina nije bogata detaljima tako da nije bilo puno posla oko farbanja. Na kraju sam probao draj fit da vidim kako pasu svi delovi, mislim da nece biti vecih problema.


djnik

Dok se Mig-21 susio na D520 sam zalepio krila i trup i krenuo sa smirglanjem.


ubermagog


PELE

Одлично, пратим!  :cheers

djnik

Najverovatnije ostaje pegavi. Imam jednog u 1/72 i njega cu raditi kao Italijana.

Dada

Odlicna maketa za odmor. Super je terash, taman odmoran da stignes do farbanja :)
Takodje navijam za pegavog.