Soko/Gazelle SA341

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav svima,eto nakon odmora da se bacim u neke radove(koliko mi rana dozvoli-u petak bio operiran pa tako da radovi nece bas brzo ici).
Maketa dobro poznata svima(Airfix ) Gazelle u 1:72,ali ce biti radjena u oznakama Soc.Juge(naravno).U kutiji je data verzija bez nisana to znaci HERA(bar mislim da se tako zove,ali ce zato druga biti GAMA i to u nekoj ispitnoj verziji sa sacastim lanserima umjesto Maljutke  :naughty)

Pocetni radovi na kokpitu(jos fale neki dijelovi ali to sutra)





(u radu koristeno razne zice,eceraj od Bismarcka,patafix itd,itd)
Sutra ostatak(gornji dio kabine i kojekakve prepravke)
Svaki komentar dobrodosao,uz pozdrav
Adrijano

Kerber

Mislim da onaj nisan na krovu iznad nisandzije mozes vrlo lako da napravis, od komada  plastike sa rama...Takodje i sipku na kojoj su nosaci i Maljutke.
Mala je razmera, a lepo izgleda...Nije puno posla.
Lepo si krenuo, a kad vec toliko "budzis " unutrasnjost, koja se slabije vidi, mislim da ovih par detalja daleko podize maketu, zasluzuje da se uradi. Naravno, tvoj je izbor.
Doada mi se i tema i rad za sada.

divvac

I very like it! ;D
mnogo mi se dopada kako si krenuo ;)
ali ja sam malo lenjiji,pa cu sacekati da mi uleti neki SA-342M nego da se bakcem sa 341  :super
moja Prva turska

Adrijano1776

Ovo ce biti izrada one verzije bez nisana a nadam se i sa otvorenim prednjim vratima, a ona druga ima vec nisan na staklu(stari Heller) i vec je u fazi "restauracije"(bila neka francuska sa Hot raketama),a mislim ju napraviti kao ispitnu verziju za sacaste lansere(nemam pojma koja je oznaka istih).
Danas pao prvi prajmer i ostatak detalja u kabini i na gornjem poklopcu kabine... fotke sljeduju
pozdrav svima







Pitanje moderatorima: da li da za restauraciju Gazelle otvorim novi topic ili samo da ovdje nadopunim?

Kerber

idi kao novi projekat...i restauracija je vid gradnje nove makete.
Nema frke za nov topik.

Adrijano1776

Danas kokpit i "krov" kabine prajmovani


nove fotke stizu...
Pozdrav

Nemsy_29

Pratim ovo, jedan od najlepsih helica ikad napravljenih  :)

PELE

Quote from: Nemsy_29 on 16-09-2011, 20:58:36
jedan od najlepsih helica ikad napravljenih  :)

Зато што је домаћи, наравно... леп је и Југо...  ;D

Шалу на страну, за сада изледа одлично!

Miljan

Dobro izgleda.Jedan savet,pre nego sto sastavis polutke kupi ribarsko olovo i dobro napuni prostor izmenju donjake trupa i poda kabine.Ne secam se tacno koliko sam grama ja stavljao.Mada posto vidim da se jedna resaurira onda sigurno znas za ovaj problem.takodje blago rastezanje skija(ali oprezno) da se vidi da je helic pod opterecenjem tezine kad je na zemlji.


Miljan

Nemsy_29

Quote from: Pele on 16-09-2011, 21:02:55

Зато што је домаћи, наравно... леп је и Југо...  ;D


Eh pa sad ga pretera...  ::)

Adrijano1776

Pozdrav svima,eto mali nastavak...
kokpit matiran i spreman za ugradnju



vrata skinuta da se malo vidi i unutra.. :)

do daljnjega pozdrav...

Adrijano1776

Za sada:

ovdje mi je riknula kabina pa sam probao da izvedem novu :-\

nastavak.....