Italeri Kamov Ka 50 1:48

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav ,evo malo egzotike na forumu kao sto naslov kaze, u p[rincipu maketa nije losa alitreba malo dorade jer za ovu razmeru deluje malo pusta dodat je Eduardov Pe set i u sasmogradnji kutija sa elektronikom da vise ne duzim evo slika

Mikoyan29

Odlicno ti ide  :bravo
Pratim sa zadovoljstvom  :caooo
MK "Oluj"

Terorista

jako lepa maketa super je sto si uzeo eceraj za njega jer bukvalno ima par sitnica koje treba istaci i maketa ce izgledati fantasticno
Ja sam imao prilike da za drugara ''sklepam'' taj helish i mogu ti reci da fantasticno izgleda kada ga ofarbas u crno, atraktivan je do bola  :super  :cheers

matilda

imam ovo na lageru, jako mi se svideo onako u kutiji.
jako lepo kako je izlivena plastika.
verovatno najbolja kupovina ikada,bar sto se mene tice, kupio ga na rasprodaji u lokalnom ducanu za celih 2.99 eura!!!
lepo si krenuo sa tim detaljisanjem, ne sumnjam da ce rezultat biti zadovoljavajuci.
jesi odlucio kako ces da ga ofarbas?
bar tu ne mozes da pogresis, jer kako god da uradis ima da izgleda opako i ajkulasto.

praticu ovaj rad sa uzivanjem.

stevan

ubermagog

zaista retka maketa u 48, čak je i po internetu nema mnogo  :)

dosta mu slabašno izgledaju spojevi elisa i glave rotora (još i čuvena mekana italeri plastika) pa bi možda moglo da se ojača sa nekom umetnutom žicom?

dusko

Sto se tice elise sve je dovoljno jako tako da za to ne brinem ima par delova koje je Eduard bezveze stavio na primer delovi koji su u stvarnosti okrugli ovde bi bili cetvrtasti ali lim je lim,sto se tice seme bice ova http://www.flankers-site.co.uk/ka-50_files/ka-50_08.jpg ali nigde naci slike desne strane i krova zbog oblika i rasporeda same kamuflaze.

Paja

Cini mi se da se Milan i ti previse druzite... ;) :lol

dusko

Quote from: Paja on 25-09-2011, 15:50:16
Cini mi se da se Milan i ti previse druzite... ;) :lol
Pa ne druzimo se previse... ali kod mene je mnogo laksi oblik bolesti i za razliku od Milana redovno pijem lekove :lol

Paja

Jel bi mogao da nam sibnes koju malo bolju fotku elektronike? :naughty
Hoces li otvarati jos neke panele,i dokazati tvrdnju da si u nizem stadijumu bolesti od Milana,ili ces ga iseci na zivo i mrtvo..? :lol

dusko

Quote from: Paja on 25-09-2011, 19:42:38
Jel bi mogao da nam sibnes koju malo bolju fotku elektronike? :naughty
Hoces li otvarati jos neke panele,i dokazati tvrdnju da si u nizem stadijumu bolesti od Milana,ili ces ga iseci na zivo i mrtvo..? :lol
Pa bice jos koja fotka (sad sam u guzvi) bice otvoren poklopac na krovu i vise nikakvi zahvati. :jok

dusko

Evo dopune radova ofarbana prva boja presheading uradjen sa tamiya olive drab i efekat uzivo je jako dobar ,mnogo bolje nego da sam radio sa crnom bojom  u samogradnjii sa m uradio i ova mla "perca na pitot cevi .rotori sklopljeni uradjeno ostarivanje sa tamiya RLM gray .zahvaljujem Suhoju na ustupljenoj boji. A sad malo Vi. :-[


ubermagog

Ukoliko želiš da radiš jedan od dva primerka koji su borbeno korišćeni u Čečeniji 2001 za njih ima odličnih slika i profila u jednom M-Hobi magazinu. Kamuflažna polja su im dosta oštra i nemaju nikakve oznake, ni zvezde ni brojeve. Inače su bili različito farbani jer su imali različite 'vlasnike'...

Paja

Volim ovakve radove. Neobican "leteci objekat", sjajna samogradnja (elektronike), bojenje fenomenalno... Samo guraj...
Na kraju, kad zavrsis, daj neke malo bolje slike elektronike. Sad se i ja lozim da kao Milan, ti i jos neki ljudi secem maketu i pravim te zaj******je. Samo u 1/72. Nisam jos ni poceo,ali je u planu... Otom potom.

dusko

 @ air suba Pa nazalost necu raditi tu varijnatu nego onu koju sam prethodno odabrao malo mi je lepsi kad ima dekala
@paja Hvala na podrsci a sto se tice slika obecavam mnogo bolje kad zavrsim maketu ovo je slikano onako usput.

dusko

Masina je konacno ofarbana nakon 3 dana maskiranja ,malo sam experimentisao sa preshadingom i postshadingom ,nanaeo sam i lak moja kombinacija Tamiya akril i gunze raredjivac .