Revellov veliki Ar-196

Previous topic - Next topic

Pozdrav!

Iako nemam naviku da objavljujem fotografije mojih maketa u radu, ipak ponekad napravim izuzetak.
Maketu inače radim za muzej (i mislim, da je to poslednji takav projekt jer mi polako ubija ljubav do maketarenja i koči projekte za kojima žudim). Radnja je uglavnom OOB sa oznakama iz kutije.
Radim ga več preko mesec dana, kad god smognem volje i vremena. Ovo je napredak od prošle sedmice.
Kritičari imajte u vidu, da je ovo živ projekt, pa je štošta na slikama več dorađeno ili popravljeno ( i ton kamuflaže koji je čudan zbog sunca i Vallejo ekvivalenta RLM kodova).

Eto slika:















mg]http://www.shrani.si/f/3l/sW/2EROljvk/arado-013.jpg[/img]


Inače maketa je "fifty:fifty"; jeste jeftina i dostupna i detaljna ali je isto tako i siromašna i uproščena i ponegde idiotska. Ipak je Revell (unatoč svom obimu) jedna velika 2.razredna maketarska firma.

Josip











Warhawk

Odlično bojadisanje, jel' to mornarička šema (72/73)?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jeste, mada mi nikako nije jasno zašto ih nisu farbali u plavo-pogotovo na području Mediterana?

Warhawk

Mene više bune same boje, koje su gotovo identične "bombarderskim" 70/71...
Ne vidim poentu razvijanja novih boja za mornaricu koje se toliko malo razlikuju...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'