Revel U-Boat pomoć - sugestije oko ostarivanja i rdjanja :-)

Previous topic - Next topic

iniko

Zdravo svima,

Potrajalo je ali sklapanje podmorinice je gotovo, samo mi još fali crno uže(stavio sam konac ali je ružan sad tražim nešto malo deblje, ako iate ideju pišite) a sada je na redu prontiranje i ostarivanje i nanošenje rdje. Kupio sam odgovarajući pronto i sutra ću da opalim jendu ruku a onda ću po savetima iz mrmotovog kutka da malo srelazim suvom četkicom sa malo malo boje pa onda opet pronto pa onda rdja- pasteli u razredjivaču, spremio sam pastele ne uljane nego kao kreda, pa onda ih narendam sitno, šmirglom pa dodam razredjivać i malo pronta pa nanosim. Prvo ću verovatno dve ruke pronta, da sakrijem, khm, greške na boji :-) pa onda idem u akciju. Ako imate sugestija ili ispravki mog ratnog plana i ne mrzi vas da pišete, HVALA UNAPRED!!! a sad par slika :-)

ps mrmote, hvala za školu




milanco

Ja sam moju podmornicu premazao prontom onda na taj sloj zalepio dekale, obavio sva prljanja i zatim izlakirao mat lakom i tako zavrsena maketa mi se mnogo vise svidja od druge podmornice kju uopste nisam lakirao zbog poredjenja sa ovom prvom. Moras da vodis racuna samo o tome da kada naneses pastele i rdju zavrsni sloj laka dosta ubija intenzitet pastela.
Dobro izgleda  samo hrabro. ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djos & filip

Lepo je ispala do sada.
Ja sam podmornicu lakirao mat lakom odradio prljanja pastelama i takvu ostavio. Kao sto je kolega rekao posle pastela lak podosta ubija efekte, pa ako nemas nameru da "vozis" podmornicu mislim da je dovoljno odraditi pastele na mat podlogu i ostaviti tako zavrsenu na "sigurno" mesto :)
Jos uvek nisma nasao pravi recept za zavrsni sloj laka a da efekti pastela ostanu nepromenjeni.

Cekamo zavrsne radove :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

iniko

hvala za sugestije i podršku  :super inače dekale sam izgubio :-) u toku rada je nastalo jedno veliko "spring cleaning" pa su verovatno bačeni ili će se pojaviti negde :-) ako sam dobro shvatio moj ratni plan je ok, nemate primedaba za proces prontiranja i prljanja, dobro sam shvatio mrmota :-)
Samo znači  kada prontiram i zaprljam ne opet prontom nego mat lakom. Ok, imam mali humbrol mat lak a i mislio sam da kupim model master ima za 500din veća bočica u lavirintu. HVALA još jednom, čim bude nekih većih radova kačim :-)
pozdrav svima  :cheers

milanco

Zavrsni premaz ti zavisi od toga st hoces da dobijes na kraju. Ako stavis pronto na kraju model ce biti sjajan, sto se tice podmornice je tom varijantom nisam bas odusevljen, ako preko pronta stavis mat lak dobices sedefasti sjaj, nesto iznedju sjajnog i cisto mat laka. E toje kombinacijakoja mi se bas svidja na podmornici. Probao sm kao sto rekoh da bude mat podmornica ali nije to to, javlja se silvering ako dekal nije dobar, a i sa pastelima/pigmentima moze da bude problem, narocito kada se nakupi prasina na kraju.
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

iniko

Znači Milane, ako sam te dobro shvatio, odradim pronto dva puta, onda isprljam i zardjam, pa onda opet pronto pa mat lak. I meni se ne svidja da se mnogo sjaji. Hvala za savet  :cheers

milanco

Ne ja sam radio pronto, dekali, prljanje i onda mat lak i to je to. Sto vise mat laka na kraju naneses bice manje sjajnija podmornica. ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

iniko

Super, tako ću da uradim. Imaš li nekih saveta oko prljanja, rdje itd?

Sijamski_Mrmot

Quote from: iniko on 03-10-2011, 14:21:36
ps mrmote, hvala za školu

Nema na čemu :) cilj moje "škole" i jeste pomoć početnicima ;D

Kao što sam ti napisao i u odgovoru na tvoj pm, iskoristi pomoć kolega koji rade nautiku pošto ja taj deo ne radim. Svakako kao što uvek savetujem, prvo sve isprobaj na nekom test parčetu da vidiš kako će ispasti.

Podmornica meni deluje sasvim ok i sad polako privodi to kraju pa da napadaš onog tigra  :cheers

Mirko

iniko

Zdravo svima. Pa, prvo sam izlakirao celu podmrnicu prontom(sa sredstvom za prozore i vodom) pa je ispalo ok, onda sam malo zaprljao sa crnom bojom u razredjivacu pa onda opet prontiranje i bilo je ok pa onda sam stavio rdju i malo se tu cimao, skidao, premazivao opet, onda sam bio zadovoljan i opalio celu navodno mat lakom humbrol matt 49 ali ona se od tad sjaji ko blesava. jace sije nego pronto 5x, ne znam da nije od ovog laka pronto posjajio, ali to mi nema smisla... da li je mogu'e da je u ovoj konzervici humbrol pogrsean lak? i sta sada da radim, da kupim model master mat lak pa jedno 2 3 puta to? da li će to da mu da mat izgled? verovatno cu kupiti i probati to kad stignem da odem i kupim mat lak mm. evo slike ispod, link ka galeriji a na zadnje tri je sa tim navodno mat lakom. pozdrav svima

bez laka





sa kobajagi mat lakom







Slobo

Auh, baš se sjaji! Ja koristim humbrolov mat lak: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-vmcwMs0hjHwg15qrfNVMYKE0EA92gkC-iVJ68xxMNg1YajSEXkzBsALtKg

Pazi kod mat laka je bitno da se dooobro promeša i promućka, jer se taj mat materijal obično istaloži na dnu posudice a gore ostane tečnost koja bude sjajna kad se nanese na maketu. Ubacio sam i dve metalne kuglice od ležaja u bočicu radi boljeg mućkanja. Znači dobro mešanje i ne bi trebalo biti problema. Možeš nabaviti i revelov mat lak (02) koji je isto ok, jedino će ti sada možda trebati koji sloj više mat laka da ubije ovaj sjaj, ali nije kritična situacija pa se ne brini  ;)


iniko

jao, jeste nesto zelatinasto na dnu! sad cu da promuckam pa da opet izlakiram  :cheers

iniko


iniko

evo je drugari, gotova je  :cheers




mislim možda još malo da picnem rdju na prednjim usisnicima za vodu ali inače sam zadovoljan, nažalost ne izgleda toliko verno kao neke druge makete koje vidjam po forumu ali s obzirom da mi je ovo prva posle 10ak godina srećan sam! PUNO HVALA svima koji su mi pisali sugestije i komentarisali a naravno ako imate neku jos sugestiju pišite!
pozdrav Niko

Slobo

Meni se sviđa, jedino se još malo sjaji, možda je od blica, ako te ne mrzi da baciš još jedan sloj mat laka. I stavi posle fotke u završenim radovima  ;)

Pozdrav!