MQ-1A Predator UAV - Platz 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Veoma jednostavna maketa firme Platz. Verzija koju sam radio je MQ-1A naoruzana raketama AGM-114 Hellfire ispod krila. Nisam postavljao slike projekta u radu jer mi je trebalo samo 6 sati da zavrsim celu maketu. Kod sklapanja ove makete potrebno je obratiti posebnu paznju na uklapanje stajnog trapa jer su noge dosta savitljive i veoma je lako videti ako se avion naginje u stranu zbog velikog raspona krila kao i malog razmaka repnih povesina od zemlje.

Maketa je farbana Model Master Enamel Light Ghost Gray farbom i izlakirana je Semi-Gloss lakom istog proizvodjaca. Iako je veoma jednostavna, kosta $30 sto nije malo. Razmisljam da sledeci radim kao RQ-1 Predator kako visi u muzeju JRV ;)


Kerber

E, lepo si ga brale, odradio...Deluje uverljivo.
Da si ga samo na "astal" stavio pa slikao, ne bi to bilo to...Ovako, bas je dobio dimenziju vise. Izgleda bas poveliko za jednu '72...?!?

flanker

Lepo, kratko, ali i mnogo skupo.
Ne znam da li Italerijeva maketa može da se uradi ovako ili je to samo izviđačka verzija, ali je u
svakom slučaju znatno jeftinija.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.


ubermagog

Dobar je!
Sad da radiš Global Hawk, to je tek grdosija :D

Sandman

Fino Đole. proveri svakako da li je Italerijeva maketa odgovarajuća za onog iz muzeja da ne bacaš silne pare na rezinca. A kapiram da je lakše i "očerupati" plastične delove od rezinskih za taj muzejski primerak...

Nemsy_29

Uu ovo mi se svidja, raritet  :)

djnik

Hvala svima. Maketa nije rezinac vec je od plastike, zato se i zalim sto je skupa. Nazalost ne znam da li cu moci ovde na nadjem Italerijevu veziju, ko zna mozda na ebay-u.

Boki

Svaka čast, Đole. Sviđa mi se. :bravo

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.