IV Novogodisnji Lavirint Kup - 11.12.2011

Previous topic - Next topic

airbamby

Hvala na sugestiji, razmisljamo o prosirenju prostora, ali ce i ove godine takmicenje biti u istom prostoru kao i do sada.
Ideja je da se takmicenje zadrzi u prostoru muzeja vazduhoplovstva ali da se sa dodatnim povecanjem broja ucesnika postepeno preseli na gornji sprat.

Mali problem koji se javlja u ovom slucaju je osvetljenje na gornjem spratu kao i relativno niska temperatura u tom prostoru.

Osvetljenje na koje mi mozemo da uticemo nabavkom reflektora u nasoj reziji ce verovatno vec iduce godine biti reseno pa je moguce da ce V-ti Kup biti organizovan na gornjem spratu.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

komoras

bilo bi lepo kada bi organizatori uputili poziv ALEXANDAR Cosmetics-u da učestvuje na berzi sa svojim airbrushevima, kompresorima, pincetama, lupama, turpijama...  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

medico

Quote from: komoras on 28-11-2011, 11:34:08
bilo bi lepo kada bi organizatori uputili poziv ALEXANDAR Cosmetics-u da učestvuje na berzi sa svojim airbrushevima, kompresorima, pincetama, lupama, turpijama...  :cheers

na 2 zvanicna e-mail poziva za ucesce uopste nisu odgovorili  !  :jok

treca sreca, mozda probamo josh jednom telefonskim pozivom

komoras

eh...  :'(

pa dobro, sigurno im mi nismo većinski deo mušterija, al svakako bi mogli debelo da zarade na nama, no to je na njima da uvide da li im se isplati ili ne
sve u svemu, raduje me što organizator misli na sve, jedva čekam dan takmičenja  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dusko

 Ija se unapred radujem jer ovo takmicenje ce biti zaista vrhunsko sudeci po najavama ste za Aleksandar cosmetics(krajnje neprofesionalno sa njihove strane :uaaa).

milogor_strashni

realno, ako ne dodju ljudi iz Aleksandar Cosmetics-a, nisu normalni :)

umalo da ostavim sve sto imam prosli put kada sam skoknuo do ns-a, pri cemu napominjem da vec imam brush i kompresor i svasta nesto.

u svakom slucaju, njihov asortiman proizvoda je ogroman i vrlo primamljiv za nas, bilo bi dobro da se pojave na kupu

Pozdrav,
Milan

ubermagog

pustite sad 'kozmetičare', možda imaju slab prijem pa loše vataju emejle  :D

što se tiče budućnosti takmičenja bilo bi idealno da može da se za godinu-dve podigne na onaj 'treći' sprat - tamo je idealno!
(samo kad bi muzej dobio novo i modernije osvetljenje, ovako je baš kilavo)

Koliko je stranaca potvrdilo dolazak za sada?

airbamby

Nema potrebe da diskutujemo o Aleksandar C. pozvali smo ih, obzirom da ne odgovaraju procena je da nisu zainteresovani, tako da...

Bilo kako bilo,nece proci bez Airbrusheva i pratece opreme.  
Steam Guitar ima jako slican izbor airbrusheva, rezervnih delova, kompresora... kao i Alexandar cosmetics...

Od stranaca, mogu da kazem jedino za berzu (Ceska,Poljska,Hrvatska i Madjarska)
Sto se takmicara tice imamo potvrdu dolaska od kolega maketara iz Hrvatske i Slovenije, mada se nikada ne zna ko ce doci do samog dana takmicenja...

mali off-topic
Inace danas smo bili do muzeja i raduje me sto su radovi na osvetljenju u jeku, postavljaju se odlicni reflektori na gornjem spratu, a dodatno se osvetljava i prostor u holu. Inace grejanje je takodje sredjeno...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

airbamby

Evo i konacne liste prijavljenih ucesnika na Berzi

01. Lavirint
02. M-Hobby
03. Papircolor
04. Radek-Karaya
05. Extratech
06. Steam Guitar ( air brashevi, kompresori, rezervni delovi... )
07. Likso – L&M Resin
08. Krila Petrovgrada
09. Rade Ajdukovic
10. Modelius – Senta
11. Predrag & Nenad figure
12. Lift Here
13. KP-Models
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Simic

Svidja mi se lokacija gde se takmicenje odrzava radujem se ponovnom obilasku muzeja  :cheers

Kategorije nisu lose jer nisu zajedno i seniori i juniori kao na nekim takmicenjima kod nas.

Kako su rasporedjene makete rezinske i sa aires setovima jel to ide isto sa maketama
koje nisu sa otvorenim motorima?

Jos jedno pitanje kako se biraju sudije u Srbiji? Vidim da ima dosta sudija na ovom takmicenju.

Hvala, vidimo se.
Milan Simc







rodeo

Imali smo dosta rasprave na forumu oko posebnih kategorija sa doradama (dakle aftermarket dodaci), organizatori su odlucili da takve makete idu u istu kategoriju kao i "out of box" radovi. Postoji samo odovojena kategorija za samogradnju ako se ne varam.

Sudije takodje delegiraju organizatori medju maketarima koji su do sada pokazali odredjeni nivo vestine i iskustva sa svojim radovima. Naravno pravilo je da sudija ne moze da se takmici u kategoriji koju sudi.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Koliko je meni poznato nigde u svetu nije primenjeno to da se makete sa doradama stavljaju u posebnu kategoriju. Dorade ne moraju da znace da ce makete biti bolje od onih koje su napravljene "out of the box" i da sudije moraju da ih favorizuju. Dorade su poslednji detalj koji se vrednuje tokom sudjenja, prvo se krece od osnova maketarenja i tek se pri kraju uzimaju u uvid dodatni trud i rad koje je maketar ulozio u aftermarket ili samogradnju.

Siguran sam de ce takmicenje biti pun pogodak!

Simic

Hvala na konciznom odgovoru gospodine Rodeo.

Djnik,

Slazem se za takmicenje sigurno pun pogodak.

Ali ne mogu se sloziti sa Vama da to nema posebnu kategoriju nigde u svetu, IPMS Deutschland ciji sam ja clan ima definisano sta je out of the box a sta je open panel. I u Scale Model World-u Telford to su podelili,  IPMS Burg Competition,  Mosonmagyaróvár Hungary competition takodjer odvojeno i jos dosta mesta ali sada da ne nabrajam. Tako da te dorade uticu na sudjene sigurno mnogo vise nego sto Vi kazete. Bilo kako bila ja radim makete uglavnom sa aires resinskim dodatcima pa hteo da pitam da li su to dve kategorije da mogu vise maketa da prijavim mada je ok i ovako.
Milan Simic.



rodeo

Jednostavno nema dovoljan broj takmicara da se otvori kategorija sa doradama. Takmicio bi se sam protiv sebe.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Messerschmitt

Људи јел неко нешто наручивао од Radek-Karaya? Још у понедељак сам им послао мејл а и директно са сајта сам наручио али још увек нема одговора?