Још један Мигоња...

Previous topic - Next topic

PELE

Поз,

Дохватио сам Аирфиксову 15-ицу и урадићу је без икаквих преправки, касапљена и слично, чисто за опуштање пред компликованије пројекте које планирам до краја године.

Користим Едуардов ецерај у боји, што ми се баш и не свиђа јер после доста мешања и пробања добио сам приближну нијансу кокпита и седишта која одговара боји ецераја. На дневном светлу се не примети разлика што ми је драго, док осветљење и апарат отркивају разлику у нијанси. Но добро, кокпит и седиште су солидно испали, могу да прођу.

Што се фарбања тиче, највероватније сребрни са бугарским комунистичким ознакама, петокраке, плави 65 :



Макета ће од дорада добити само овај ецерај + нитне на авиону, ништа више. Као што рекох, пројекат за опуштање и разбибригу...



Мало фотки кокпита и седишта, све 80% завршено...



Риветирање, гитовање, шмирглање и остале занимације за викенд, када ћу поставити и нове фотке.


;)

Suhoj

Eduard eceraj zakon!  :)
A boju si potrefio fino, ni ne vidi se razlika


djnik



Mikoyan29

Fin izbor makete.....pratim s zadovljstvom  :pilot
MK "Oluj"

PELE

Избуших ја ову макету скроз, видећемо како ће изгледати после обраде ривета.

Следећа су крила, надам се да их завршавам за дан - два...



Канопи исечен и чека фино шмирглање и дораде...




Наставак сутра.

Mikoyan29

MK "Oluj"

Suhoj

Vala si ga izbusio posteno  :D
Lepo izgleda, kasnije kad se ofarba i uradi wash to ce mocno izgledati

ubermagog

dosta je bušan... imao je 'shutgun wedding'
slikaj i kasnije kad ukloniš te male 'čupke' od rivetera da se vide rupice pre farbanja

PELE

Quote from: Airsuba on 30-10-2011, 12:49:32
slikaj i kasnije kad ukloniš te male 'čupke' od rivetera da se vide rupice pre farbanja

Обавезно...

sezan

Bravo Pele! Super napredujes.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

su27rules


PELE

Поз,

Спремам је за фарбање које ћу обавити или сутра или прекосутра. До суботе мора да буде готова...

Стакло је преправљено методом гит + шмирглај пажљиво.  :P


airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj