F-16C 1/48

Previous topic - Next topic

airsuba

Zaista je šteta da se uloženi trud u detaljisanje i dorade neisplati zbog ovih prejakih boja...

Čini mi se da bi ovo lako moglo da se ispravi preprskavanjem nekog 'filtera' preko celog aviona!
Nekoliko kapi 'sand' ili 'buff' boje u lak bi ublažile kontrast i približile boje pravim.
Naravno trebalo bi napraviti probu zbog odnosa i rezultata.

Mit@_koRupCij@

Ehhhh gde ste juce bili, sad sam zavrsio dekale  :headbang  :cry
Bojio sam  vallejo  boje po onim oznakama iz kutije i koje su bile odgovarajuce onim FS oznakama.
Probacu da popravim ovo nekako, kako znam i umem.
Hvala vam na ovome kolege!
Pozdrav


matilda

ja ti lepo rece ranije, ako ti treba pomoc oko izbora boja i koje kakvih referenci ...
sta je tu je.
maketu si doradio i uradio kako valja.
detalji su odlicni.
zelenu sigurno moras da menjas ako hoces da to bude to.
braon i zutu, mozda i mozes da umiris i ublendujes ali zelenu.... tesko.
jako je tamna i bas bode oci.
razmisli sta ces , izlozi ovde pa da vidimo.
stvarno bi bila steta da ostane ovakva.

stevan

Mit@_koRupCij@

#18
Gotova je, konacno!!! Posle skoro godinu dana razvlacenja po radnom stolu dodje i taj dan kad je stavljam u vitrinu sa ostalim maketama. Ne pitajte kako sam popravio boje jer bolje nije moglo :D












Sandman

To je to sada! Odlično izgleda sa svim ovim detaljima  :super

Boje si smućkao pa preprskao one ranije jače nijanse ili si koristio neke autentik?

Mit@_koRupCij@

Quote from: Sandman on 14-08-2012, 12:35:37
To je to sada! Odlično izgleda sa svim ovim detaljima  :super

Boje si smućkao pa preprskao one ranije jače nijanse ili si koristio neke autentik?
Bogami prskao sam ih preko dekala. Morao sam svaki da maskiram tac-om  :headbang

medico

eee tako se to radiiiii  ;)

bravo deckonja izvukao si ga,na kraju , boje izgledaju sooper a ovo sto se vidi ispod decala deluje kao weathering pa izgleda jos bolje !  :bravo

airsuba

Bravo, odlično izgleda na kraju  :bravo

matilda

to je sada to.
stvarno bi bilo greota dasi ga ostavio onakvog kakav je bio pre.
fino si sredio zelenu da lici, smirio si i braon i zutu i sada ti masina skroz fino izgleda.
sve pohvale ...

stevan.