Veliki Arado u 1:32

Previous topic - Next topic

Još jednom hvala svima.

Primedba oko trošenja farbe na plovcima do ivice vode valjda stoji ali nemam pojma kako da to odradim?

Pošto je to bio avion mešovite konstrukcije, naročitu pažnju sam poklonio razlici između metalnih i platnenih površina, mada se to ne uočava baš na prvi pogled. "Platno" je ostavljeno u prajmeru, a "metal" je dobio drybrush aluminium i tek onda kamuflažu pa lagani chipping boje sa često korištenih površina. Posle su svi metalni delovi dobili i tamniji wash, da se još više istaknu.
Ne bi bilo na odmet ni rivetiranje ali nisam imao ni volje, ni strpljenja.
Ako ikada još jednom budem radio maketu aviona u 1:32, nadam se, da če biti bolje kvalitete (Hobby Boss ili Tamiya) pošto Revell "i je i nije".
Ista priča i sa njihovim novim He-111...

Josip

Dada

@JZ nisam mislio na veliko trosenje farbe... vise ovako nekako...
http://www.helmo.gr/gallery2/d/74301-1/Late+298+prefinish-17.jpg?g2_GALLERYSID=TMP_SESSION_ID_DI_NOISSES_PMT
ona zelenkasta linija, koja oznacava nivo vode... tu pocinju da se vremenom nakupljaju alge i necistoce.

Aleksandar

Majstorski rad, mnogo dobro.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Aha, to trošenje od. alge sam napravio odozdo ali mogu i po bočnim stranicama plovaca.

Josip

vlajko&marko

Predobro uradjeno   :super

Nenad Pozega

vrh brate! mnogo dobro uradjeno!  :bravo

Goran A.

Jedna od boljih maketa u poslednje vreme!

Noless

svaka cast za maketu! perfektno uradjeno!  :bravo

jedno pitanje za sve kolege, kako se dobije efekat kao na slici - linku koji je postavio Dada? da li bi mi neko objasnio tehniku posto sada radim Avangera pa sam mislio da na jemu uradim tako nesto.

hvala!

ubermagog

@ Noless

ajde postavi zvanicno pitanje u rubrici "Saveti" da se pomoc ne zagubi a i da drugi kasnije lakse nadju odgovor, ovo je ipak tema za maketu JZa

Miroslav

Ovo je perfekcija po mom misljenju. Kao da gledam pravi. I dalje ne mogu da se nagledam ovih fotki. Inace vise volim savremene avione, ali ovaj rad je na mene ostavio poseban utisak. Bravo!!!

FLY BY WIRE

sta reci a sto vec nije receno......fantasticna maketa :super