Italeri 1/72 Sd.Kfz. 250/3

Previous topic - Next topic

Sandman

Maketa započeta u rekreativnom maniru. Nakon sklapanja prajmerovana je crnim Cosmos sprejem, a zatim sam naneo osnovnu boju - akrilnu MM 2094 Schwarzgrau.




Messerschmitt

Одлично изгледа и колико приметим добро си се изборио са гусеницама.  :super
Појачава се 1/72 категорија  :naughty

Starac sa planine

Treba obratiti pažnju na prednju osovinu i točkove, u uputstvu je vešanje naopako nacrtano, a tako je napravljeno da stvarno može vrlo lako da se pogreši. Uspeo sam da se zeznem, ali sam nekako ispravio. Nažalost, GREIF mi je pao sa police tako da je sad u delovima pa ne vredi da slikam.

Imaš ovde tu napomenu oko prednje osovine, naravno Rato Marczak ga odradio u sitna crevca...
http://www.ratomodeling.com/finished/sdkfz253/

Inače, fazon sa vrelom vodom i vinilskim gusenicama koji se pominje u članku sam probao i definitivno radi.

Bio je negde još jedan lik koji je detaljno obradio ovaj model, imao je par modifikacija oko vešanja kanti sa benzinom ali ne mogu sad da ga nađem.

Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Sandman

Posvetio sam se malo i ovoj maketi... ofarbao sam žutu boju kamuflaže... ne znam da li je ovo prava nijansa ali meni prija oku, pa sam nju izabrao - MM Africa Mustard....




komoras

Radiš "GREIF" ?
Veoma fino izlgeda  :super
Da li bi mogao malo više da pojasniš farbanje gusenica nakon ovog koraka
Ideš četkicom pa dohvatiš dokle god se vidi i može ili ih skidaš ili kako već?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sandman

Da, biće GREIF :)

Četkicom ću preći malo gušćom mešavinom za wash preko gusenica, zatim zaprljati pigmentima i na kraju drajbraš gunmetal olovkom gde su gazne površine gusenica. Ne treba tu neko detaljisanje preterano jer je mala razmera, a i sledi prljanje, pogotovo što je ovo vozilo bilo korišćeno u pustinjskim uslovima...

Sandman

Danas je pao gloss lak - Tamiya Clear X22...




Sandman

Dekali su zalepljeni, a zatim je pao i wash - uljana slikarska Raw Umbra




Oklop123

 Bole oci koliko je dobar  :super

dragan_mig31

Dali su prelazi kamuflaze namerno ovako mekani?Zanima me jer nikad dosad nisam video ovako kamufliranu masinu.Nije moje podrucje ali cisto me zanima pa zato pitam.Za sada izgleda odlicno.

Sandman

Možda bi trebali biti malo manje mekani, ali sam slobodnom rukom oprskao kamuflažu, a i filter pigmentima će kasnije da prekrije dobar deo toga...

Na ovoj slici mi deluje da prelaz jeste bio delimično mekan...