Gladiator Secutor

Previous topic - Next topic

Ćomi

Nekad davno,na NBGD kupu kupio sam ovu kopiju...Malo je sastavljao,malo je farbao i evo...Doslo na red da se privede kraju.
Figure me generalno privlace,a grafika odstampana na kesici koja je izgledala otprilike ovako

me je bas zagrejala da mi ovo ukrasi vitrinu.
Onda sam na netu nasao par drugih kolega koji su uradili to otprilike ovako



A na kraju-ja sam za sada stigao dovde



Pored moje limitirane vestine,deo oko levog oka ovog dase je vise nego komlikovan za mene..

Mozda i uspem nesto da popravim.

I da,nosim se mislju da ovu roze na "suknjici" definitivno ponovo uradim.

Ali-vidi se-ima jos rada... ;)
Ovako nekako bi to po meni trebalo da bude postavljeno na kraju,naravno uz neku plocicu u podnozju...


pozz

Comi
No signature.

milten

#1
Drago mi je da jos neko osim mene voli ovakve stavri. Supruga je ofarbala ovu figuru pre 3-4 godina,
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,2783.0.html
Ovna na stitu ofarbaj u zlatnu ili srebrnu.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

#2
Ovo bese vas ?

No signature.

milten

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

Imao sam ga u referencama koje sam skupljao nekad davno...Najveci problem mi je na kozi dobiti onaj "cist" izgled...sve sam nekako nasljiskao bojama...Da ne smaram

Pozz
comi
No signature.

milten

Sve zavisi kojim bojama radis. Ako su uljane, onda blending, tj mesas boje na figuri, pa pustis da se susi. Ako su akrilne ... wash, drybrush ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

Ma...Ovo je jedan od onih dvogovdisnjih "projekata"...Krenuo pun entuzijazma,brljao,krecio i onda bio nezadovoljan...Pa za tri meseca opet,pa za tri opet i evo zadnje iteracije :) Ima tu i akrila i enamela,ulja,pigmenata...Zato i izgleda tako musavo...
Mada,za sada-najbolje mi se pokazala akrilna osnova (naravno prvo primer) pa onda ulje preko za senke,highlite i sve detalje...
Samo jos strpljenje da sacekam da se osusi jedan sloj pre nego napadnem drugi...
Teorija cista 5-praksa malo losije :)
No signature.

Sandman

Izgled i kolorit kože mi deluje skroz realno, kao i simulacija ogrebotine i malja na grudima.
Možda sve deluje dosta lepše sa veće udaljenosti gledano/slikano, ali pošto se generalno ne zanimam za figure samo pišem svoj utisak, a on je takav kako sam gore napisao...

Sijamski_Mrmot

Comi,

Deluje to svwe sve sasvim lepo, dosta toga sto aparat pokaze pri slikanju golo oko ne vidi u prirodi tako da sam iz licnog iskustva uveren da je ovo bas dobra figura :)

Poslusaj miltena za boju stita i kacige, dodace mu malo na izgledu.

Moja jedina zamerka je da ti je "postolje" preveliko tj, previsoko pa figura nekako ispadne malecka... ne znam mozes li da smanjis visinu stuba ili vec nesto slicno?

Mirko

Ćomi

#9
Kucamo na vrata zaboravljenih asova ! :D
Ma da, maltretiram forumsko clanstvo kacenjem necega sto je trebalo biti gotovo pre dve godine bar ali...Za sta drugo prijatelji sluze ?
Ovako, kada javno izadjem sa necim, moram da privedem kraju.
Uvrnuta neka logika koja, eto, meni pomaze.
Izvolte sliku gospodina posle kupanja u svim zivim razredjivacima, tusiranjem primerom i na kraju provlacenjem kroz baznu boju koze.

 

pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

#10
Kad nece breg Muhamedu, doci ce Muhamed bregu  ;)

Elem, gornji deo tela, torzo, je na nekih 60-70 % od kraja...
Tehnika ulje na resinu...Lagano do zla boga...
 

i malko poblize

   

Vrlo je izvesno da ce, cim okolnosti dozvole, pasti i photobooth...Ne ide sa ovim prirucnim settingsom, pogotovo kada ima ovako suptilnih i sitnih prelaza i detalja...


pozz,
Comi
No signature.

head bgd

Svaka cast Comi.   :bravo
Ne znam da li je bolji uzivo ili na fotkama. U prirodi je to toliko da moras da upalis na ocima 4x zoom da bi video sve detalje, a fotoaparat ti tu malo olaksava stvari. Nisam bas pozvan da komentarisem bojenje, jer nisam bas najkompetentniji, ali po meni ovo ce izgledati vrhunski.

Zdrav bio!

Sandman

Baš realistično izgleda boja kože i detalji.
Fino si se izveštio sa ovim figurama :)

Bastardo

Odlicno farbanje i shading! Bravo!

Ćomi

Sporo ali dostizno !
Bas lepo uzivam sa ovim uljima...Radim nocom pod lampama pa se, eto kad svane dan, jos i iznenadim kako to sve izgleda  8)
Evo malo slika napretka, da se vidi da se nesto radi...
 

Trenutno, dok ne nabavim-napravim photo booth, malko eksperimentisem sa fotkama...Zato malo WB luta, ne zamerite...

 

 

i za kraj, i nisu tako lose fotke obzirom na velicinu figure i trpezarijski set-up  :super



pozz,
Comi
No signature.