Gladiator Secutor

Previous topic - Next topic

medico

odlično !

sporo napreduje ali nezaustavljivo  ;)

koju koristiš osnovnu boju ?

Ćomi

Pa ne vredi, bar 3 dana susenja izmedju farbuckanja...
Ali dobro...
Elem-osnovna boja je, preko primera, farbana prskalicom i ona je neki moj odokativni mix iz ovog seta- http://www.acrylicosvallejo.com/en_US/skintones-colors/family/15/13.
Odprilike da je glavnina ovaj basic skin tone, a onda sam dodavao ove crvene tonove,pa na kraju malo razblazio najsvetlijim...Recepat precizniji ne znam.

A onda je dosla na red uljana boja koze koja je mix svih ovih boja iznad na paleti...



Ne zovu za dzabe slikare-mazala...Ko ce ga znati sta sve tu ide...

pozz,
Comi
No signature.

trnke

Super izgleda,boja koze skroz realan izgled,LJUBOMORAN SAM  :P

airsuba

Nemoj da zaboravš da mu napraviš merdevine da može čovek da se popne na taj stub za poziranje  :D

Ćomi

@Airsuba-pa to bi bio luksuz...U razmatranju su neke zivice, vinove loze, pa ako je vec ovaki misicavko-i one su mu dosta  ;D

Elem, proslo je jos par molerskih termina i sada izgledamo otprilike kao ovo na slikama ispod...
Naravno-sve to bolje izgleda uzivo, jako je sve ovo sitno, kopija je losija, bla truc... ::)
Negde gajim nade da ce sledece javljanje biti iz gotovih projekata...
Ostaje mi samo chipinhg i dekali... :naughty
Zaista-napao sam na kaiseve, oskudnu garderobu doticnog, stitnike i postavu istog...Jos jedan premaz i to cu, spram svojih mogucnosti, smatrati zavrsenim.
Ostaje stit, malo petljanja oko stuba ovog i eto...
Pitacu u nekom sledecem obracanju cime bi bilo lepo zastititi figuru farbanu uljem...
I sada, napokon, slike... ;)

P.S.
Previse price-prvi znak stresa :o

 

 

 

pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

#20
Radilo se radilo   ;)
Rekoh na drugom topicu-malo me je NG kup vratio za sto, valjda to i jeste jedna od zamisli...
U medjuvremenu sam potamnjivao, posvetljivao, osvajao i usvajao nove tehnike  8)
Evo ovde par slicica, kontinuiteta radi-a malo lepse slicice, kada se sve nadje u gotovim radovima.
Doduse, do toga ce proci par dana, zelim i plocicu da stavim.

 

 

 

POzz,
Comi
No signature.

zamorano

Ne razumem se u figure ali volim da vidim kad je nešto majstorski urađeno, a ovo je bez preterivanja realističnije od 98% figura koje sam video (cenim da je svaka pedeseta uporediva, ma čak i manje)... Šta god da si mu radio, potrefio si! Naravno, uvek su moguće alternative, da li je bolji sa džemperom ili depiliran, da li mu lepše stoji roze ili tirkizna suknjica i slično ;), ali mislim da ni u jednoj od tih varijacija figura ne bi izgledala bolje nego samo drugačije. Boja kože - pogotovo ta izbrijana ćela - izgleda savršeno, izraz lica potpuno ljudski, sve urađeno bez preterivanja koje je inače svojstveno za figure (iz nekog razloga ljudi vole da prenaglase kontraste i senke, nikako mi to nije jasno). A mogu ti reći i da pozadina odlično radi posao, još da nađeš negde suvi led za malo dima i eto magije :)...

Pozdrav!

Aki

Фантастично изгледа, баш ми се свиђа.
Поготово му је лице добро испало  :super

head bgd

Vredelo je cekati. Ovo bas ozbiljno izgleda, pogotovo kada se zna kroz koje si sve muke prosao. Mogao bi sa ovim gladijatorom (a boga mi i sa covekolikim paukom) da pojacas sledeci NG kup, posto mi je licilo da smo nesto mrsavi u toj disciplni. Sve u svemu izgleda profi 100%.  :bravo
Ps. pozadina je extra pravo remek delo...svaka cast onom ko je to pripremio za stampu.  :naughty

Ćomi

Hvala kolege...
Nesto sam ovih dana nocna ' tica pa stalno nesto nocom kuckam...
Ovaj, pa da, ovaj final touch je otisao malo u svetliju varijantu, cinilo mi se pretamno...A ulje je cudo, jako lepo moze da se nijansira.
Sad, da li je za takmicenje ili ne, o tome nikada ne razmisljam posto u meni izgleda nema tog duha...
Jedino bi bilo lepo da svi, koje uopste zanima, mogu da rad vide uzivo jer-koliko god dobra slika bila, tek uzivo se vidi sve-i dobro i lose...
A sto se pripreme, kolega, tice...Ideje, ideje...Lako je pripremiti kada se zna sta... :naughty



Pozz,
Ćomi
No signature.

medico

odlično izgleda  !
Nivo koji si postigao sa ovom figurom je odličan pogotovo što kože ima oko 80% farbanja  :cry