St.Georg & dragon

Previous topic - Next topic

Ćomi

Namerno nisam napisao Sv.Djordje jer su sitnice koje su negde i presudne takve,detalja gomila koji odudaraju od nase predstave o dogadjaju...

Elem,i ovo je kopija,cini mi se malo ne uspelija nego obicno obzirom na bas nezgodna uklapanja,nepodudaranja,baloncice,tragove kalupa,i par slomljenih delova...

Negde tamo u belom svetu,kada bi neko ko vise od mene zna oslikavao to bi izgledalo ovako

 

rastureno,posle prvih lepljenja i gitovanja na mom stolu to sve izgleda ovako



Pa sad,nadam se da cu se malko ubrzati i da ce se vrlo brzo ovde naci slike pomaka...

Pozz
Comi
No signature.

milten

#1
HEHHEEH Bravo. Ko da prepisujes od mene ( ili ja od tebe), zavisi ko je prvi kupio figuru.Ja prosle godine u Mosonu za 25e. Inace skoro je bila desetogodisnjica izbacivanja iste na trziste i original tesko da moze da se nadje. Meni se licno ne svidja zapadna varijanta Svetog Djordja. Ja bih ga radije radio kao sto je prikazan na nasim freskama - u vizantijskom lakom oklopu i bez slema. Definitivno cu  mu menjati glavu.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

Pa onda bih morao i konja da "skidam"-ovaj je okicen kao jelka...A ja zaista tog iskustva nemam...Moj ce, bar sa 2 metra udaljenosti liciti na ovog sa slika :)
No signature.

milten

Znas li koja bi figura uz relativno malo prepravki prosla kao nas sveti Djordje?! Ova ...
http://www.planetfigure.com/forums/showthread.php?t=27365

Prakticno iz ove kombinacije samo zmaja iskoristimo.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

sad si me naterao da razmisljam,to nije dobro :)
Ma ne mogu,unisticu ovo sve...Verovatno si malko gledao delove,nije neko uklapanje,svasta vec mora da se secka,skracuje...Bojim se da bih unistio totalno ovo ako krenem da izvodim besne gliste.Sinoc seo i gledao sta i kako....Koplje,oklop,sve djindjuve na konju(a puno ih je izliveno vec),glava...Too much ;)
Ti nisi poceo da radis ovo ? Voleo bih da vidim ako jesi...
A sto se figura tice-zena ce me likvidirati na kraju-ona figure voli i stalno me tera da ih radim...Ja volim al numem...I tako sam vremenom nakupio figura za jos dve godine rada...Normalnog,ne ovog mog lenjovskog...Ne smem ni jednu vise da kupim dok malo ne popunim vitrinu...

pozz
Comi
No signature.

milten

HEHHEHE nisam ni ja umeo, pa sam naucio po nesto...
Glavna stvar koja me inspirise je sto figuru zavrsim mnogo brze nego avion + nema airbrusha, kompresora i razredjivaca.

Svetog Djordja sam hteo da radim mnogo pre nego sto sam video ovu figuru. Zmaja sam hteo da napravim od krokodila + krila.
Normalno, Vizantijski oklop. Onaj ruski vitez se savrseno uklapa. A onda sam u Mosonu video figuru i kupio je bez mnogo razmisljanja.
Zmaj je odlican. Vitez mi se po malo ne svidja, narocito ovaj nepostojeci slem. U principu jedino taj deo oklopa je izmisljen. Sve ostalo je vec postojalo.
Nisam poceo da je radim...
Razmisljam o kombinaciji sa ruskim konjanikom...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

Evo savrsene figure za svetog Djordje u Vizantijskom oklopu, kao na nasim ikonama !!!
Novitet!

http://www.planetfigure.com/forums/showthread.php?t=45175
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

#7
E pa ljudi, ide otopljenje !
Kako znam, pa tako sto sam se pokrenuo sa mrtve tacke i sto, kad ja radim (ali stvarno-konstantno iz dana u dan) 4 stvari istovremeno mora nesto da poludi... ;D
Elem,
Prica davno zapoceta, u Novogodisnjoj listi obecanja pomenuta... ;)
Stiglo postolje, azdajce spremno za farbanje,izgitovano gde se moglo prici...
Ovo je resinska kopija.Solidna rekao bih.Mogu da zamislim koliko je dobra originalna figura u cijem pakovanju se nije slomilo ovoliko delova...
Opet ja pisem previse...




 

Eto slika,ocekujte uskoro novo javljanje ovim poslom ;)
Pozz,
Comi
No signature.

Emperor

Ja sam napravio nešto ovakvo u 72ci... :naughty

Ćomi

Pa kaci da vidimo, sta cekas ?!  :D

Pozz,
Comi
No signature.

Emperor

Mnogo je ružna...Morao sam da dam konju neki mutagen, da mutira u Aždaju... :pilot

Ćomi

#11
Dobro, ne moras nista na silu...Ako nisi zadovoljan, razumem.
Inace-i na nevidjeno svaka cast na ideju da prepravljas 1/72 u verske motive  :bravo
Nisam mozda do sada bio toga svestan-u svet maketarenja me je uveo neki Sasa-sin prijatelja mojih roditelja...Bio je 15 tak godina stariji i obicno ni nije bio kuci kad su mene, malog krelca, dovodili da se smaram dok oni ospijaju kafu i tracare...
Jednom je bio i poklonio mi Superman-a...Secam se da mi je objasnjavao da je figuricu indijanca(u to doba su se mogle kupiti figurice indijanaca i kaubojaca) prepravio, osisao i na kraju stavio plast od neke plastike...
Ja sam bio zamadjijan...
I jos me drzi... ;)

Pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

#12
Mene kad nema-nema a kad se razradim.... :mjetal
Posto je ovo zadnji rep iz moje faze entuzijasticnog figurasenja, dosao je i on na red...
Sada smo u ovoj fazi.



Azdaja je u nekih  10% do kraja. Konj je tu samo ilustracije radi.
Inace, konj i Djordje su sklopljeni, primerovani i cekaju svoj red.

A sto se azdaje tice - prvo sam krenuo da je radim crvenu, kao i svo cije sam slike nasao na netu..
A onda sam se odlucio da je ipak uradim u nekoj presijavajucoj kameleon varijanti...Znam, ovo je verski motiv i bolje bi bilo...
Sad je gotovo, ovako sam zeleo i tacka  :-X
Kada kazem da je jos 10 posto do kraja rada na njoj mislim na detalje, ciscenja gde mi je pobegla boja, jos malo filterisanja i wash, kao i uklanjanjae istog gde sam preterao i na kraju sjajni lak koji ce to presijavanje, nadam se, dodatno istaci.
Dobro-jos 20 % je ostalo  :zvizduc
Da ne gusim, evo malo tih slika pa do skorog, nadam se vidjenja... :caooo





Podsecam i sebe i publiku da je ovo rezinska kopija.Generalno dobra ali ima delova koji nisu ispali kako treba. Sad, u konacnoj postavci kada dodje sve na svoje mesto, podloga bla bla-mnogo ce se manje tako neke stvari primecivati.

Pozz,
Comi


No signature.

head bgd

U opste ne sumnjam da ce ovo na kraju izgledati vrhunski, ma sta ti pricao o uklapanju, gitovanju i ostalom. Ja bar to na fotkama ne primecujem da nesto nije leglo kako treba.  Mislio sam ranije da je postolje preveliko za ovu scenu, ali povlacim rec, bice to taman.  Jedino mislim da je bolje da je ostala crvena boja ale, ali to je vec stvar ukusa. Jedva cekam nastavak  :super .
 

medico

#14
interesantno štivo ! za sada pa gotovo fascinantno dobro, zmaj sa ovim plavičastim detaljima izgemda kao iz SF igrice ali ipak je to tvoja interpretacija ...kao što je i Đorđe verovatno ubio samo krokodila a ne zmaja ali dobro de .... :zvizduc
pod obavezno pređi celog zmaja jednom taknim slojem saten laka da se dobije onaj diskteran polu-sjaj kože gmizavaca