St.Georg & dragon

Previous topic - Next topic

milten

Mitologija kume mitologija... sve boje  dozvoljene.  :deadhorse
Odlicno farbanje azdaje...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

Hvala na komentarima-znace mi.
@ head bgd - pa rekoh ja...Verski je motiv, mozda je trebalo da bude svedenije ali jbg...Massivevoodoo je izvrsio uticaj na mene  :o
@ medico - cek cek, jos nije zmaj gotov...Moram prvo da sredim ove bele "izrasline" , pa da malo dry brushujem, pa malo da lakiram mat, malo sjaj...Ima tu zezanja, sve ce biti suptilnije malo ali ce bas dati na "dubini".Mislim-ja sam to tako zamislio-a sta ce ispasti  :zvizduc
@ milten - pa ja i ti smo o ovome davno besedili-sta bi sa tvojim Djordjem ? Ajde sad da guramo paralelno  ;)

Pozz,
Ćomi
No signature.

Ćomi

#17
Opet se malko raduckalo.
Slede dve slike-jedna ispod "hladnog" jedna ispod "toplog" svetla.
U medjuvremenu, pored pocetka rada na Georg-u zmaj je malko lakiran u sjaj, pa washovan-crvenim washom, pa onda u semi mat i mat lakirak kojekude...
Kada dodje podloga, u saglasju sa njenom bojom ici ce malko pigmenta po nogama itd, eventualno neka "balica" se razvuce...Ali- to je 99 % to.
Evo sada i slika pa-nadam se uskoro nastavak :)

   


pozz,
Comi
No signature.

kapetan

Moram da ti kažem da si me oduševio, odličan rad. Ja nisam bio zainteresovan za figure do ovog momenta. Gde bi se mogla nabaviti jedna ovakva?

Ćomi

Kolege,

prošle godine su mi se desile mnoge stvari koje su me uspešno odvlačile od hobija...
Daleko bilo da nisam zadovoljan istim ali evo, nadam se da je ovo znak da će ove godine sve u vezi maketarenja ići malo bolje...
Napredak nije neki ali pomerilo se sa mesta.
Sramota - za 10 dana je tačno godina od kada nisam ništa na ovom topicu pisao niti radio  :-[
Ali za dvadesetak dana je godina od kada nas u kući ima troje  :super, pa mislim da je to sve ok.

 

Počeo sam sa farbanjem konja, a i sam Djordje je dobio nekoliko slojeva nove farbe. Negde u postovima ranije mislim da sam se žalio na neuklapanja i ostalo...
Ipak je ovo rezinska kopija, ne originalna figura. Sada manjkavost kalupa kojim je figura kopirana dobija na značaju/detalji poput očiju, obrva bi se, barem tako mislim, mnogo lakše odradili na originalu...
Ali - mislim da ću se nekako već izboriti.  ;)

 

Podloga za bojenje je i dalje ista - akrilna. A onda preko idem sa uljanim bojama. Ima tu nekih mojih medju slojeva, wash-eva, probe ovoga i onoga...Malo ga zamusavim pa ga onda ispeglam i tako u krug...
Najbliže završenom je desna strana vrata i glave konja. To će biti smer u kome ću sada polako izjednačavati figuru...

 

Počeo sam da radim i na terenu...Ovo je samo grubo postavljen kamenjar sa probom boje koja će preovladavati. Zadovoljan sam lay-outom, pogotovo imajući na umu da je sama pozicija i medjusobni odnos Djordja i zmaja prilično tricky. Oni su nekako ukršteni, isprepletani i jednostavno nije lako odrediti ispravnu postavku na terenu a kako bi budući posmatrači mogli da sagledaju sve.
Sada treba postaviti sitnije kamenje, neko rastinje, kosti, lobanje...Sve što jedna ovakva zver može da drži u svom dvorištu :)
Ima posla još dosta...
Što se slika tiče, za nijansu su tamnije ali malo mi je teže da u novoj postavci u kući organizujem sebi kutak za foto sesiju pa sam slikao u svom radnom delu  ;)

Toliko od mene,
pozz Ćomi
No signature.

Igor13

Samo napred , potpuna podrška u daljem radu, pozzz

milten

Izgleda extra, bice jos bolje kad se zavrsi...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Pedja

Одлично ти ово иде, сада пауза за друго ,опет једно годину дана, па треће...... :super