MiG 21 UM 16173

Previous topic - Next topic

M@rio

Ovog MiG-a ću pokušati da radim uporedno sa Zvezdinim bisom...Inače u pitanju je UM verzija i biće sa oznakama onog koji je bio na aerodromu u Slatini - 16173. Njega sam malo više čačnuo, ali to još uvek spada u pripremu za rad (što se mene tiče)...Inače maketa je Lift Here (Kondor) i takođe je u razmeri 1/72, uz nju ide Extratech eceraj i rezinska sedišta i palice (verovatno Pavlina)...Ja ću još dodati rezinske točkove, kutije i poklopce stajnih trapova, kao što sam i na fotkama prikazao...Kad bude bilo nekakvog pomaka, prikazaću! Do tada pozdrav!!!

   
M@rio

Nemsy_29

Nek ti je sa srecom, ja mog kondora ne smem da pogledam a kamoli krenem da radim  :)

Profa

Tol'ki eceraj i rezin u Kondora... :zvizduc
Da citiram Nemsyja, nek' ti je sa srećom... :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Svi ovi uslikani dodaci bi trebalo da značajno poboljšaju konačni izgled završene makete, tako da, samo napred!

Kada budeš pripremao te delove za ugradnju nemoj se zaletati da ih odmah lepiš nego prvo dobro probaj "na suvo" kako leže na svom mestu, i verujem da nećeš imati onda mnogo muke oko uklapanja. Što kažu ono "tri puta meri, jednom seci"... :)

M@rio

Evo malo se radilo. Šta da kažem, slike su katastrofa! Probaću da uslikam ponovo po dnevnom svetlu! Zadovoljan sam kako su legle kutije bočnih stajnih trapova, a i prednja kutija će da se uklopi lepo. Polako ću početi rad na kokpitu, tako da ako neko ima nešto da predloži ili napomene, samo napred!!!





                                                     
M@rio

Slobo

Pazi pri radu sa staklarijom, meni je uspelo da pukne i vetrobransko staklo i jedan poklopac kabine i pored sve moje pažnje da budem nežan.

ubermagog

Ozbiljna hirurgija!

Hoće li biti nove staklarije u samogradnji tj. vakumiranju?

PELE

Уфф, неко се сетио да уради ваљани двосед, браво за пројекат!  :cheers

'Де нађе овај резин и ецерај?

M@rio

Eceraj ide uz Lift Here pakovanje ovog UM-a, a rezin je kupljen na NG Lavirint kupu! Rezin je inače za MF-a, ali ja ću ga iskoristiti za ovog UM-a...
Airsuba, neću moći da pravim "vaku" staklariju (iako bih voleo), možda nekom drugom prilikom...Skidao sam sa nekih sajtova kako se to radi...Ne izgleda teško, ali moraću još malo da sve to isproveravam! Za sada staklarija dobija "porciju" štuko gita i to je to...
Da se još jednom ponovim, ako neko ima neku ideju za unutrašnjost (kadice) neka slobodno puca...Muče me ovi ecovani delovi, neće dobro biti ako ne legnu baaaaaš kako treba!!! Ovo priloženo uputstvo baš mi i ne pomaže...Produžio sam kadicu za santimetar ali nikako da sve legne kako treba!
Pozdrav i hvala!
M@rio

Dada

o, kolega, pa mi mozemo komotno da se javimo kada krenu sa rashodom migova :)

Odlicna hirurgija, sa ecerajem samo polako... premeravaj, kontrolisi uglove po 5 puta ako treba, pa tek onda lepi...

M@rio

Ovo je odrađeno pre izvesnog vremena ali tek pre neki dan sam "uslikao"...Ima još dosta posla, ali se iskreno nadam da ću u skorije vreme privesti sklapanje kraju!
Da ne dužim, evo fotki!

     
     
                         

Pozdrav,
Mario
M@rio

Sandman

Nije bilo problema sa uklapanjem rezinskih delova?
Fino izgleda za sada, samo nastavi  ;)