Није могуће? Опет?! МиГ-21МФ [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

PELE

Па јесу ситнице али значе. Дадо, Мирославе, хвала на смерницама, покушаћу то да средим!  :cheers

PELE

Полирао сам ову макету као ненормалан док нисам био сигуран да је спремна за глос црну. Остала ми је једна огреботина код кокпита са десне стране, не види се толико али ћу је средити...



И Хумбролова боја метала ( свиђа ми се резултат, није зрнаста, још мало па к'о Мр. Колор...  ;) )






Сутра надам се остатак, па Пронто.

dragan_mig31

Daj dok je vreme toniraj malo one panele.Inace izgleda odlicno.

Miroslav Š.

Odlično izgleda. Koju si tačno Humbrol boju koristio?
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

sezan

Odlično Pele! Samo tako nastavi. Izgleda ko pravi.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Rasno batice rasno, nego dragane jesi siguran da su MF bili NMF u pocetku? Ja ga licno ne bih tonirao  :)

Sandman

Ova Humbrol boja je iz serije "Metal Cote" ili običan Enamel/Akril?

Ako je "Metal Cote" onda bi trebalo da može da se dodatno krpicom ispolira.

Za sada izgleda dobro, samo bih dodao još jedan mali stih od legendi roka, AC/DC:
"Let there be light... and there was (should be more) light"...  ;)

PELE

Quote from: dragan_mig31 on 09-02-2012, 10:40:44
Daj dok je vreme toniraj malo one panele.Inace izgleda odlicno.

Тонирања неће бити, из простог разлога јер не могу да нађем ни једну фотографију МФ-а чији су панели тонирани. Биће са почетка службе, дакле прљање сведено на минимум.

Овај делује феноменално иако није тониран:

http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=241104&st=0&p=2299150&hl=fishbed&fromsearch=1&#entry2299150

Дајте боље информацију у коју боју да офарбам кутије стајног трапа.  :)

Мирославе, користио сам Хумброл Метал 191.

Goran A.

Znaci ostao usisnik i prelaz hrbata na vertikalac. Vestina i znanje ti ne fale, usisnik si mogao da oboris turpijom bez obzira na precnik a hrbat kako god, pola sata posla. Steta je jer ce finis sigurno biti odlican a maketar kakav si postao ne treba da pravi takve propuste.

PELE

Прстен сам проширио, грбу стањио. Мени довољно личи на МФ а ситнице су више за такмичење.

Могу и ја вала да одрадим нешто за витрину а да не гледам сваку ситницу, није добро за срчку и мозак...  ;D

Мигоња је део "чистке" ( остао још МиГ-25, Ту-16, Ла-5 и Сејбр ), тако да оно, не узбуђујем се ни мало.

Хвала на смерницама, послужиће за неки озбиљнији рад, ако имаш још нешто да додаш реци слободно.  ;)

Profa

Trudiš se ti oko ovoga, i ide ti :super
Taj usisnik gledaš k'o ja moje pogrešne boje - jbg, nije svaka maketa takmičarska ;) Jes' da svaku treba uraditi što bolje, al' ponekad...

p.s. ja čekam Eduarda - što bi rekla pesma koju upravo slušam: "time is on my side" :mjetal; vid' kojincidencije - isto Eddie :super
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Quote from: Profa on 09-02-2012, 19:25:08
Trudiš se ti oko ovoga, i ide ti :super
Taj usisnik gledaš k'o ja moje pogrešne boje - jbg, nije svaka maketa takmičarska ;) Jes' da svaku treba uraditi što bolje, al' ponekad...

p.s. ja čekam Eduarda - što bi rekla pesma koju upravo slušam: "time is on my side" :mjetal; vid' kojincidencije - isto Eddie :super

Е управо то "ал' понекад"...  :)

Чекам и ја, а то је један од разлога зашто нисам хтео да се оптерећујем овим радом. Таман имам ецерај за МФ и још неке стварчице па ћу искористити уколико Едуард не натрпа кутију резином + набије цену.







Suhoj

Super izgleda, ovi plavi vrhovi krila i nos su bas dobar detalj  :)

M@rio

Pele, odličan ti je i ovaj dvae's kec!!!
Ipak je malo toniran onaj Edvardov u 48-ci!?
http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=241104&st=0&p=2299150&hl=fishbed&fromsearch=1&#entry2299150
Pogledaj mu krila (one trouglaste panele na gornjoj površini), ali ko' što si rekao ne mora baš svaki da bude za takmičenje!!!
Čekam da vidm kako će da legnu dekali, još jednom da se ponovim odličan MF!!!
Pozdrav...
M@rio

airsuba

chrome silver boje su uvek odličan izbor za srebrne, dobre su i kad imaju višebojni prajmer dole - a naročito dobro odreaguju i na kasnije lakiranje, skoro uvek ostaju dovoljno 'metalne' bez obzira jel se koristi mat, sjajni ili polusjajni finiš!