P-26C Peashooter,Hobbycraft 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Lakši,ali ne i lepši,deo posla urađen:






KuKLiNsKi

fora =)
sviđaju mi se ti stari žutokrilci

Miha

Lepim dekale.Oni na motorskom prstenu moraju jedan po jedan i uz malo ubeđivanja "legnu".



matilda

ih, ima mala skalamerija da bude stvarno ko indijanac.
sav je ko detlic saren.
nista, ono kad ga zavrsis, gurni ga u vitrinu pored onih aluminijumskoh suhojeva i migova, malo da razbije monotoniju:)

stevan

Miha

Ne Stevo,Pljuckavac ide u jato propeleraca u posebnu vitrinu.
Zalepljeni dekali,malo doterivanja pa sajle da razvučem.Nakon toga ide motor i finito.
:caooo




KuKLiNsKi

živi cirkus  ;D   fora
šta si koristio za dekale? i dali je wash rađen i preko njih jer vidim da se vide paneli na zadnjoj slici =)

Miha

Pre lakiranja i dekala,proterao sam panele grafitnom olovkom.Nakon lepljenja dekala,gde je bilo potrebno ponovio sam postupak(preko dekala).To će biti to,drugog prljanja neće biti jer se sa slika da zaključiti da su avioni bili svojski ribani i kao na izložbi čisti.
Dekale sam otpuštao,pošto su kruti,97% alkoholom jer kako je ceo avion oblast,nikako nisu nalegali.

airsuba

Ovako na fotografijama se i ne vide ti loši dekali, a avion je prilično šaren - odlično napreduje!

Kerber

Bombona!  :pilot
Najzivopisniji lovac u istoriji! (bar meni... )

medico

 :caooo vidim otisao je u dobre ruke .... kod mene bi chamio u mrachnim dubinama maketarskog shteka....

Miha

Evo završnih radova i ovim se završava priča u ovoj temi.Nastavak u gotovim radovima.Lepim sajle,stari dobri tegljeni sprue.




KuKLiNsKi