P-40 B/C, Monogram 1/48 - Tigar za Tigrana!

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Evo trenutnog stanja, izvinjavam se na losim fotkama, slikao danas po lepom dnevnom svetlu ali izgleda da nisam primetio da je Lazar ostavio otisak prsta na staklu fotoaparata i sve slike su van fokusa i mutne :(

Ima da se doradi jos kokpit, da napravim pojaseve itd, treba da se jos malo dorade neki detalji na trupu i slicno... i na kraju kad ga namontiram na podlogu i stavim travu i dusting pastelama onda da ga "blendujem" sa ostalim...
















a podloga...  :deadhorse  tri puta sam stavljao glinu i tri puta je pucala, onda sam je premazao belim lepkom za drvo pa je i on ispucao? e onda sam te rupe pregitovao i opet... rezultat je vidljiv.. nemam vise zivce da to ponovo radim, tu gde su pukotine cu staviti vise staticke trave i neka ga, ionako je za poklon  :o  ovo mi je jedno dvadeseta podloga koju radim i NIKADA mi nije pukla glina...

e da, razvlacenje spruova na ovoj maketi je takodje baksuz, zvonko je probao bar 3 puta, ja jednom i NEĆE, neće spru do plastike, nece najlon, nece lepak za plastiku, nece super lepak... pokusacu jos jednom pred kraj pa kako mu bude...

toliko za danas, slikacu bolje slike kad malo odmaknem sa podlogom i tako to...
Mirko

KuKLiNsKi

pa super su ti te pukotine odi vidi kakvi ajrodromi su bili tamo di su ovi luđaci letili  ;)
puno crvene zemlje i malo suhe trave
griješ sobu radi minusa pa je sigurno svu vlagu iz gline na brzaka povuklo...  :think

Sijamski_Mrmot

Ponesen današnjim zajedničkim maketarenjem sa Zvonkom i činjenicom da je od Tigranovog rodjusa prošlo više od mesec dana pa projekat polako gubi smisao, pritisao sam večeras da uradim figuru pilota, ostalo je još lagani wash na pilotu i drajbraš pa da i njega i avionče fiksiram za podlogu i udarim pastele, to ću nadam se sve završiti sutra pa potom slikam još.

Nemam više živaca za ovaj projekat pa je nekoliko stvari ostalo nedovršeno (nema pojaseve u kabini i slično...) i tako će i ostati, ipak je za poklon a Zvonko i ja smo preterali i ovako u odnosu na prvobitni plan...

Evo jedne slike pilota, sutra po dnevnom svetlu bolje fotkice!



pozz do sutra i laku noć svima, poslednji put sam spavao juče ujutru...
Mirko  :violin

husky

Pa cikica je sasvim ok!    :think
Leci ce uz Flying tigera...

Sijamski_Mrmot

Radovi se danas nastavljaju, živeo ponovni početak rada vrtića i sneg koji je pobio viruse!  :hahaha

Pre svega, da vidite kako u poslednje vreme izgleda moj "radni prostor" i "pribor" (da, to mu dodje skoro sve osim par sprejeva i nešto opremice koji su u špajzu...)


Trenutno samo "test" fit, da bih dobio neku ideju kako tačno da postavim avion i figuru. Ispalio sam se na kraju sa veličinom podloge jer sam je odabrao "probajući" je sa Revell P-40E koji je u delovima, delovalo je da će biti ok ali mi ipak "štrči" santimetar -dva kako god okrenem ali opet.. za poklon je... šta on zna da ivice makete ne trebaju da prelaze van podloge...  :violin





Sad ću da završavam figuru i naprašim podlogu pa se javljam za par sati sa slikama, nadam se u galeriji "Završene Makete"  :think

Mirko