P-40 B/C, Monogram 1/48 - Tigar za Tigrana!

Previous topic - Next topic

husky

Sijamski mrmot i ja smo se pre nekoliko dana upustili u avanturu da uradimo maketu aviona kao poklon za njegovog prijatelja.
Decko se zove Tigran, tako da sama maketa ima i odredjenu simboliku.
Izbor je pao na Monogram classic P-40B/C Letecih tigrova.
Sijamac je uradio sklapanje dok smo zajedno ispravili neke greskice a ja sam ga danas i ofarbao.

Dakle, stari Monogramov P-40 B u razmeri 1/48
Farban je slobodnom rukom Valeho air bojama, a koriscene su kao osnovne boje: Duck egg blue, Dark earth, Light earth i dark green.
To mi je dalo sansu da isprobam i novi bras sa diznom od 2mm.









Sijamski_Mrmot

ala si ga naprskao svaka čast :)

Tigran ima da se oduševi, a tek kad vidi završen projekat...

Inače, avion će biti postavljen na malu scenu sa mehaničarima/pilotom, Ser.broj 68 a iza će biti uramljena ova slika (sliku sam već spremio, mehaničare cu raditi narednih dana...):



Mirko

husky

Po ovoj slici spiner i jeste bio braon, a ne crveni kako su dali kod mog academija...  :zvizduc

husky

Dekali su uz mnogo muke legli na svoje mesto.
Izbegao sam silvering raznoraznim hemikalijama, a koristio sam Propagtimove, Monogramove i dekale iz Academijeve kutije...
Ajkulini zubi su mi dusu izvadili, dekal se raspao jos u vodi, sastavio sam ga iz desetak delova...  :deadhorse









Za pola sata jos jedan sloj sjajnog laka, pa prljanje i mat lak!  :mjetal

Sijamski_Mrmot

Mogu samo da ti kazem da se Tigranu već svidja... a sad ja moram posebno da se pomučim oko figura da i one legnu... :D

husky

Samo ti radi figurice za tu dioramu, a ja odoh da pravim krilne i nosne topove i da farbam sitnuriju oko tockaova i ostalo...

husky

Nakon jos jednog sloja sjajnog laka, laganog washa i sloja mat laka:







Ostale su jos antene i da se ofarbaju nisani i pito cev...  :pilot

Sijamski_Mrmot

U medjuvremenu mala promena plana, pošto nikako nismo spustili ruke na US mehaničare iz tog perioda, uspeli smo da iskopamo figuru pilota tako da ipak neće biti diorama već avion sa jednom figurom na podlozi. Naravno uz istu će ići uramljena fotografija iz tog perioda kao i jedna odštampana pdf knjigica...

E pa gosn Charles "Chuck" Older


Će biti predstavljen sledećom figurom pored aviona:





a sve to apropo najbolje kolor fotografije koja postoji na netu:


sutra se bacam na dotičnog momka, podloga je već uradjena čeka samo malo dustinga i staticke trave i naravno da fiksiram sam avion na istu, čim ga preuzmem od zvonka :D

Mirko

husky

Ako , samo zavrsi tu figuru... Maketa je gotova.

KuKLiNsKi

kako gotova??? zaprljaj ju ko na onoj slici  :D  malo pastela  ;)

Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 25-01-2012, 01:38:51
kako gotova??? zaprljaj ju ko na onoj slici  :D  malo pastela  ;)

ma gotova je samo zvonko nikako da je slika :) uradjen wash, chipping, i osnovno prljanje.

Pastele su moj fax to ću kad namontiram avionce na podlogu pa da ga lepo "uklopim"  :super

husky


KuKLiNsKi

e pa to te ja pitam mrmy   nema do pastela!  
ja kad kupim prvi auto odma ga pastelima prljam (al prvo ide zimmerit)  ;D

KuKLiNsKi

pa dobro oš ti ovo uslikat ili???  >:(     ;D

Sijamski_Mrmot

Ja cu da uslikam malo kasnije, avionce je sad kod mene