ICM 1/48 Me Bf-109F2

Previous topic - Next topic

Dada

Quote from: Kerber on 25-03-2007, 16:03:48
Isto idem na JG54, iz avgusta meseca u Rusiji.....sa solidnom shemom na krilima i ledjima, ali sa nekim zmijuljicama na trupu, ispunjenim sa RLM 02....Crni "1".....Da ne radimo isto farbanje?
Ne ja radim JG54 Max Helmuth Ostermann (bela 2) okolina Lenjingrada septembar 1941.

Dada

Fala gazda Sandmane evo slickica posle kamufliranja sa sundjerom...


Ovu kamuflazu sam izabrao jer ima grube prelaze na krilima, a po trupu kao da je mackano chetkom...
Inache prichao je g Bane o prilagodjavanju aviona mestima dejstva(u topicu boja stukinog kokpita)...
Sada ce radovi malo usporiti jer opet krece radna nedelja, pa treba stupiti u nove radne pobede ;D ;D ;D ;D

Inache uskoro ce poceti i stuka da se farba, u utorak i sredu sam u Bgd, pa cem svrnem malo u M-*Hobby po novu nabavku RLM-a

Sandman

hej, pa nije loshe ispalo!

nego, jel ovaj messer imao bash ovakvu kombinaciju fleka - sive fleke na zelenoj podlozi?
znam da obichno ti nemachki lovci imaju tamnije fleke preko svetlije podloge na trupu  ::)

Dada

Ne bs ima sive fleke zato mi se i svideo ;D, dobro, malko sam i ja posvetlio tu sivu, jedno 20% >: 8)

Dada

Sada umesto slika jedno pitanjce...
U koju boju idu "noge" stajnog trapa i felne ???
Za navigaciona svetla da li se stvarno moze odraditi fora sa kapi bele boje koja se stavi na vrh krila npr. ipreko nje se predje odgovarajucim florescentnim markeriom ??? Taj trik (trip) sam video u tool & tips na ARC-a airu

Kerber

Felne su gloss crne.
Noge mogu da budu ili metalne, boja aluminiuma i celika , ili pak RLM 02.
Proveri reference ako mozes, bas za taj avion, posto ga je "terao' as i komandant te eskadrile....Neces puno da se zeznes ako idu u RLM 02, pa se uprljaju, jer je Rusija bila sve osim cistog tla....

Dada

ocke idu rlm 02 i flekanje...
Je on leteo u F2 do kraja ili je kasnije preshao u G6

Kerber

Leteo je u F-4, do avgusta '42, kad je poginuo u dvoboju sa ruskim pilotima iznad Amosova, sa 24 godine...
Oborio je prko 100 aviona, ukljucujuci i jedan nas me.109e iznad Beograda..
E sad, ja pronadjoh njegov avion i profil (imam ga odstampanog)- probacu da ti nadjem link, ali je sve osim zelen....Ima sve ove zute povrsine, ali je u sivoj varijanti...RLM74/75....

Cek da probam da ga lociram na netu...

Dada

Bem li ga, slickice su crno-bele, ali u ICM-ovoj sastavnici kaze da ide zelena... I sta sada ??? Skidanje boje, rasturanje makete ??? Bacanje kroz prozor ??? Jedenje delova ??? AAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!

Kerber

Ne sekiraj se...ce nadjemo nesto....
prvo slicka original....


A posle da ti nadjem link za colr profil...
Na kraju krajeva, ako imas bele shevrone, farbaj ga za Trautlofta, isto je sve samo sa dve zelene na trupu....cek malko jos...ne sekiraj se, na kraju krajeva, obavezno nalazim soluciju....
A ja sam kriv sto mnogo pricam. Gde te bacam u nedoumicu. Izvini...Sad cemo, za par minuta...

Lanmi

Quote from: Dr Raptor on 26-03-2007, 15:47:45
Bem li ga, slickice su crno-bele, ali u ICM-ovoj sastavnici kaze da ide zelena... I sta sada ??? Skidanje boje, rasturanje makete ??? Bacanje kroz prozor ??? Jedenje delova ??? AAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!

Sad je gotovo, RLM policija ti je za petama. Ja bih emigrirao  ;D.
Ma zezam se, sta te briga -  zavrsi je, pa uzmi novu maketu i uradi opet, ako ti bode oci.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

#26
Ovo su ovde slike Komodora JG54, u zimu 41/42....Zelen, sa belim delimicno prepokriven....solucija za razmisljanje ili jos nesto drugo, po ovom linku naci ces sigurno nesto, a u svakom slucaju, samo decalima mozes da ga promenis, ako ne bas za tog pilota, moze neki drugi avion.....Ili ga ostavi takvog kakav je...
Ja sam malo "svabofil" za lovacke avione, pa kod sebe teram mak na konac, ali ne moras mojim stopama...samo si nabijam nervozu bezveze...



http://hem2.passagen.se/galland/index.html

i idi na jos jedan link za messere....
http://www.hobbyvista.com/

I jos profila, pogledaj
http://www.markstyling.com/bf109fs3.htm

pozz i izvini sto sam te bacio u frku

Dada

Super, hvala...
Chika Bane nisi me bacio u nedoumicu, mnogo hvala, ali ipak mora da bude ofarbano kako je bilo u ratu, ipak su to bile "Ratne Igre"zar ne ??? Najverovatnije cu ovoga zavrsiti ovako kakav je, pa cem sledeceg vrtim "kako treba", ipak je moja greska sto se nisam odmah obratio pravim ljudima, neko ja pametujem pa kopam po nekim sastavnicama i ostalim chudima...

Pozdrav i kachim uskoro nove slike

Kerber

#28
Nema na cemu, iako mi je uvek krivo kad nekog pokolebam Nije mi to bio cilj.
Sto se tice boje, u ratu, i na sivima je bilo zelenih fleka - obicno je preko svetlo plavih bokova, bilo fleka tamno sive, RLM02 i 70 ...Na me109F2 se preslo na kompozitno farbanje u 2 zelene u Rusiji tek na prolece 42 i to ipak vise na F-4 verziju.... (razlika u verzijama je  - spolja u cesce stavljanom oklopnom staklu, i u tome sto nema ojacanja na repu, a i desno trouglasto staklo ispod vetrobrana je metalno sa otvorom za signalnu raketu i ulaz svezeg vazduha), i to samo u JG54 i redje na JG51....Ostale jedinice nisu mnogo marile za farbanje. Samo je JG52 , '43 nesto malo zelene metala na krila.....i JG3....kad su im stigli F4z iz posiljke za Afriku, pa su im prefarbavali sand brown sa 70 i 02.......i sivom 75
E sad, sastavnicam retko kad verujem sto se tice shema farbanja...A i silnaa ocenjivanja maketa i njihovih shema imamo bar sad na hiljadu sajtova...Ja sam tako nekad verovao apriori sastavnicama, al' nisam bio jedini. I pojedini istoricari su se gadno zeznuli oko boja i shema, cak i celih tipova aviona.
I sad imas recimo kod Aeromastera, da je recimo Gordon Golob "terao" rani Me.109G6, i to u RLM83/81, i to avgusta '43, sto je nemoguce, jer se zna da su se te boje pojavile tek od jeseni '44, tako da je verovatno da se neko debelo zeznuo, cak i za tip aviona, jer se tek oktobra poceo da pravi G.6....Imam celu knjigu gde su svi nemacki tipovi lovaca farbani samo u 65,70,71, i to sve vreme rata....bez sive u naznakama....Zato, uvek prvo proverim reference, profile, knjige ,net, tudje vrhunski radjene makete, mahom Hyperscale i ostali...Sad vec posedujem i odredjeno znanje i i skustvo, tako da vec mogu puno da sam izdefinisem, mada je to 100% potpuno nemoguce. Uvek ima neko ko bolje zna i ima vise podataka.
Stoga su ovakvi sajtovi, nezamenjivi za svevrste razmene iskustava i podataka, da ne kazem referenci...
Sad tepaj kako si zapoceo, i ako bude lep avion na kraju, uzivacemo u njemu svi sa foruma, ko god da ga gleda. Potrudi se da ga "iscepas", da mu finish bude na 100%.

Dada

#29
E to ja zovem pokretnom enciklopediom...

Da Vam pravo kazem nije mi vishe ni bitno kako ce da ispadne messer, bitno mi je da znam da mi je to bila jedna pakleno dobra vezba i spajanje tehnika koje sam nasao po netu i koje su mi ispricali clanovi MK, narochito Chika Bane, Lanmi i gazda S...
Puno hvala josh jednom svim maketarima sa MK