Mil-Mi-4 A Hoby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Sjajno, jedino mi je čudna ova zelena, mada nisam neki stručnjak za naše vazduhoplove. Nekako nije dovoljno zelena??
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


Milan18111

Hvala svima na pozitivnim komentarima.

Sto se tice boje...tu uvek postoji pitanje jeste ta ili nije.Vidim da vecina koja radi makete naseg vazduhoplostva posvetljava za nijansu tu istu kombinaciju boja.
Ja nisam to uradio,da li sam trebao ili ne,ne znam.
Ne treba ni preterivati sa prljanjem,razlog je sto su panel linije blizu jedna drugoj i kad se uprlja svaka odmah i boja postaje tamnija.To ce se ipraviti na nekoj drugoj maketi.
Neka ovo bude  jedan od odgovora na staro pitanje"koje boje za YU RV?", i onako ce se jos lomiti koplja oko toga... :cheers

Petar_II

Milane sve je sjajno i vrhunski ali mislim da ovakav Zil nije nikada bio pored naseg Mi- 4,da li se varam ili imas neku fotografiju kao dokaz,mislim da bi pre ovde odgovarao neki FAP ili dzems,ispravi me ako gresim.

djnik

Prelepo! Sa tvojim doradama izgleda fanstasticno. Cela scena je 5+!

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Madjionicar na delu !
Fantasticno !

djos & filip

Posle svega sto je receno, ostaje da se ponovi: FANTASTICNO!
I maketa i scena su izuzetni.

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gusha

He, he, Milance Lolo, najzad ti zena ogranicila prostor za makete! Sad ce da vidis prednost 72-ke, oci da izgubis! Dooobar rad....A za boje, to je pitanje Hamletovsko, biti ili ne biti! Polazna osnova je uvek FS standard za nase RV,  pa odatle idemo na slobodno vidjenje umetnika...O tome mozemo i da otvorimo temu, uporedni pregled boja raznih proizvodjaca koje koristimo za RV, (ukljucujuci i SMB) i razna iskustva ljudi koji su radili i rade nase RV!

Milance, jos jednom svaka cast!

Milan18111

#24
Hvala svima na komentarima.

*Petar II
Ne znam da li su bili voi ZIL-ovi,bolje bi stajala ona Vasa FAP cisterna ali postoji samo jedan primerak iste... :naughty

*
Quote from: Gusha on 09-01-2012, 11:28:10
He, he, Milance Lolo, najzad ti zena ogranicila prostor za makete! Sad ce da vidis prednost 72-ke, oci da izgubis! Dooobar rad....A za boje, to je pitanje Hamletovsko, biti ili ne biti! Polazna osnova je uvek FS standard za nase RV,  pa odatle idemo na slobodno vidjenje umetnika...O tome mozemo i da otvorimo temu, uporedni pregled boja raznih proizvodjaca koje koristimo za RV, (ukljucujuci i SMB) i razna iskustva ljudi koji su radili i rade nase RV!

Jes ogranicila ali me sad moli da se vratim u 48-cu jet jer ovo cudo sa ovim rotorom zauzima vise mesta   :super