Set figura "Winter Combat" Eastern Front 1942/43

Previous topic - Next topic

Goran

Kako se izrada ruševine koju sam prikazao u rubrici "Mala škola maketarstva" lagano bliži kraju, paralelno sam počeo sa radom na Dragonovom setu figura koji će kasnije doć na prvi kat ruševine. Zapravo, prvo sam nabavio taj set, pa me sama slika na kutiji inspirirala da napravim ruševinu.

Dakle, set čine četiri figure, mjerilo je 1:35 i što se tiče sastavljanja, nema nikakvih problema. Evo par slika samog početka:





Na figure sam "nabacio" primer i odlučio isprobat trik koji sam pročitao na Armorami;



Uljnom bojom i terpentinom (baš fino miriši  ;D) ), podosta razrijeđenom sam prešao preko dijelova figure; rukavi, nabori na uniformi, remenje i ostalo, te tako napravio kao mali preshading. Inače do sada ovu metodu nisam nikada koristio na figurama, pa reko ajde da probam, imam još Mr. Muscola  ;D . Jedino na što moram pripaziti je to da se opet ne zaigram sa bijelom i pokvarim efekt  ;D







Evo kako sada izgleda veseli četverac, Hans na basu, Fric na solo gitari, Dietrich na klavijaturama i Otto na bubnju:... slike su naravno, koma:  :( Preshading je dobro uspio, samo ja očito to sa svojim aparatom nisam u stanju prikazati...   >:( ali u živo je ok.







Toliko za sada....

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki


Goran

Jučer sam napravio wash na figurama; radio sam wash u dvije "ruke", prvi sloj sa uljanom bojom, mješavina malo žute i malo smeđe, nakon toga sloj laka, pa nakon toga još malo washa sa prontom i tušem, i rezultat je slijedeći:







Sada nakon sušenja slijedi mat lak, malo drybrusha i to je to.  ;D



Mixon

Hajde pozuri farbaj te puske, pa salji slike, da vidimo kako izgledaju skroz gotovi!  ;D