Folland Gnat FMkI,Aeropoxy 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Eve Gnat u završnim radovima pred farbanje.Maketa se lako sklapa,uklapanje vrlo dobro,bez preteranog gitovanja.Krila su dobila po dva bajoneta da bi spoj sa krilom bio sigurniji,horizontalci takođe.Farba koju vidite na maketi samo je test spojeva i linija panela.Ostalo je da doteram sedište pa da ulepim poklopac kabine.
Rešio sam da ne stavljam dodatne rezervoare ispod krila.Gnat je i ovako bio sportski mlaznjak,ovaj jednosed ima intersantan izgled ljute ose te ga ne bih kvario tim tankovima.

Eve i slike:



husky


matilda

aha ,nikola!!!
tim se radnjama bavis...
lep taj moped, cinimi se da je i pravi avion bio malecak.
lepo i sedalo izgleda.

stevan

PELE

Јесте, авион је уживо стварно мали.

Супер се бориш са овом макетом, свака част!  :)

Miha

#4
Fala vi momci na rečima podrške.Čuo sam nekad davno da ga neko zove "Mali Orao"jer je visokokrilac,dimenzije pravog aviona su male ...Maketa u 1/48 veličine je kao MiG-21bis s pito cevi u 1/72.Sad baš sam ulepio poklopac kabine,dvokomponentni Henkel-ov lepak radi radnju.Sutra ide maskiranje poklopca i obrada spoja s trupom.
Pozz

husky

Gnat je mali avion, samim tim je bio i mala meta za, pre svega, Pakistance.
Mi ga nismo porucili samo zato jer su nam ponudili MiG 21 f13, a imali smo F-86D, inace bi ga svakako uveli u naoruzanje.

Ima prelepu liniju...pravi "sportski" mlazni lovac...

Nemsy_29

I ja sam se zacudio koliko malo izgleda, do duse u 1/72 (cini mi se u muzeju u vitrini postoji jedan), fino ti deljes ovaj rezin, bice super na kraju  :)

Miha

Ode u farbarsku radionicu po kamuflažu...


Miroslav Š.

Al montiraš i farbaš, svaka čast. Veoma lepo izgleda :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

matilda

cista majstorija...
kako si samo tako ga uglancao, sija se ko pasja ...

stevan


Miha

E,to što je tad sijo-sijo je,jer je nakon toga došlo do kompletne propasti(da ne ulazim u detalje :deadhorse),pa je prvobitna boja uklonjena a nakon toga krenuo sam obrnutim redom.Ofarbao sam prvo sivu i zelenu a nakon toga ponovo silver.
Sad mi je već laknulo,ovo su već finalni radovi...







Sandman

Deluje mi kao uspelo farbanje.

Jesi li donje površine nakon maskiranja preprskao nekom crnom ili sivom da pokriješ višak maskirne kamuflaže pre boje metala, ili si samo preko toga naprskao aluminijum?

Miha

Jok,već sam dovoljno podilkanio skidajući svu farbu.Samo sam mu dao po MM Silver-ubiva sve prethodno,tako da ne izbija ništa. :god

medico

MM  ima i sealere za te njihove metalizere , to mu dodje ko neka vrsta laka za metalik boje , steta sto si nauchio na tezi nacin da metalike uver treba zastititi slojem laka pre maskiranja !
kako bilo lepo ovo napreduje !