A-4E/F Adversary Hasegawa 1:48

Previous topic - Next topic

Lud13

And now something completly diferent !!!

Evo resio sam malo da promenim i tematiku i razmeru pa sam odabrao po meni jedan od najlepsih dzetova po meni uz F-5E naravno.
Jos uvek se nisam odlucio koju od ove dve seme da radim mad mi marinac malo vise pada u oko:) Kako se jos nisam odlucio sta da radim ako neko ima neke zanimljive dekale za agresora a ne trebaju mu nema me pm da se dogovorimo za neku razmenu.
Za kabinu sam koristio Eduardov PE Zoom set (isuvise mali delici za moj vid ali ucimo se polako)Da bi se radilo sa PE delovima ocigledno treba mnogo zivaca i dobar alat.Kada pogledam malo bolje slike  :rtfmvidim da je na nekim mestima bija presla gde ne treba :headbang pa cu izvrsiti prepravke (ziveli digitalci  :deadhorse)
Trnutno pokusavam da uklopim usisnike vazduha na trupu ali okvirno bice dosta gitovanja na maketi. Sto se toga tice malo sam razocaran ili su detalji na maketi stvarno ok.














Dejan

Nemsy_29

Svaka cast, kokpit je odlican! Praticu ovo  :)

Lud13

#2
Blizi se vreme farbanja a ja nikako da provalim ove Mr. Color boje. Probao sam da ih konverujem u Model Master ili Humbrol al mi se nista ne uklapa.
Mozda neko od vas moze da mi pomogne.

Evo sta hasegava daje u sastavnici kao Mr.Color
1. No.19(95%)+1(5%) sandy brown+white    
GU GC019
Mr.COLOR C-19 SEMI-GLOSS SANDY BROWN(German Airforce)
2. No.22 - dark earth
GU GC022
Mr.COLOR C-22 SEMI-GLOSS DARK EARTH(RAF Camofrage)
3. No.309 - green fs34079
GU GC309
Mr.COLOR 309 GREEN FS34079

Totalno me zbunjuju..svapske i engleske boje iz WWII na americkim dzetovima ???


Zlikovac

 :god Kokpit  :bravo Ubio si ga ko zeca  :deadhorse
Ne obaziri se na nazive boja i nastavljaj dalje, odlicno si poceo! :super

Sandman

Ovde je uradjen slichan agresorski Skyhawk, samo sa avionikom u grbi na ledjima.
Shema farbanja nije kao ova u tvojoj sastavnici, ali bih rekao da su to te boje koje ti trebaju - dole na slici su date boje po FS sistemu oznachavanja.

http://www.hyperscale.com/2008/features/a4fsuperfoxaggressor48dwa_1.htm

ubermagog

Potpuno je nebitno što su te boje nazvane po nemačkom ili britanskom 'standardu', važno je koje su nijanse - a one se često poklapaju i kod više zemalja odjednom.

Nemoj mnogo da te muče boje, agresori su puno leteli, boje su im se brzo trošile pa su svake sezone dofarbavali i prefarbavali ili kompletno menjali šema.
Imaš puno slobode u nijansiranju.

Taj svetli 'tan' (FS 20400) ćeš u svakom slučaju morati da nijansiraš prema dekalima, izgleda da bi trebalo da bude koji ton tamnija od dekala...
Humbrol ima dosta oker (tan/sand/stone) nijansi, dok ih i kod Testors/Model Mastera imaš poprilično u 'autentik' seriji (pogotovo među bojama za oklop).
Inače kod Terstorsa postoji baš boja FS 20400, http://www.testors.com/products/136304

za druge dve boje po ovim izvorima možes sa kreneš od nekih standardnih boja tipa
FS 30219 = Humbrol 118 (možda kao nova boja Hu 29)
FS 34079 = Humbrol 116 (možda kao nova boja Hu 91)

Evo kako je izgledao jedan od ta dva ponuđena u Hasegawa kutiji tokom upotrebe. Boje su naročito propadale sa gornje strane.

Lud13

#6
Hvala na pomoci posebno na ovoj slici posto je nisam video dosad:) Iz koje je knjige ??
Ovaj mornaricki bas izgleda propalo :)

Ovo su jos dve mogucnosti koje su mi predlozili na LSP .Obe su sa Two Boobs dekala prva za F-16 druga za A-4E

Tan F.S.20400 - M/M 2021; or 3x Hu63 + 3x Hu118 + 3x Hu34 + 2x Hu121
Brown F.S.30140 - (No M/M equivalent); or 4x Hu110 + 2x Hu62 + 1x Hu113
Green F.S.34079 - M/M 1710; or Hu116

Tan F.S.20400 - M/M 2021; or 3x Hu63 + 3x Hu118 + 3x Hu34 + 2x Hu121
Green F.S.34079 - M/M 1710; or Hu07
Brown F.S.30117 - M/M 1701; or Hu186

Izgleda da je glavni problem ovde sa braon bojom posto su ostale dve svuda iste. Na linku koji je postavi Mr.Zlikovac braon se vodi kao treca nijansa F.S.30219 mada autor daje mogucnost da je to ustvari izbledela Brown F.S.30140   :rtfm :headbang



Sta li ce tek da bude sa F-5N agresorskim bojama....




ubermagog

A-4 mi je omiljeni avion, trudim se da imam dosta materijala o njemu :)
Foto je iz Squadronove knjige iz serijala "Camouflage & Markings".

Evo da ti još malo zamutim vodu ;)
Potpuno isti avion no.154190/00 par godina kasnije iz druge sezone, 1989-te. Očigledno je bio prefarban pa je 'izgubio' zelena polja na krilima. Prethodna slika kao i dekali iz kutije mislim da odgovaraju sezoni 1985.
Avioni i piloti izuzetno puno, sezona traje 9 meseci - na ovim stranama dole i piše koliko puno lete...

Ove fotografije nisu loše za detalje, a i lepo se vidi kako izgleda trošenje boje. Zanimljivo je da je pilot ovog 'Desert Foxa' kapetan "Cylon" Racković  :)
(inače su strane iz jedne Osprey knjige)



Lud13


Evo dokle se stiglo...













Imao sam velikih problema sa nijansama boja tako da sam morao da se snalazim ali mislim da sa uspeo na kraju da izmuckam nesto problizno. Nesto se razmisljam kako da malo ubijem boje tj stopim ih malo. Da li je ok da u lak stavim kap dve bele??? ili mozda postoji neki bolji nacin ??

Sandman

Deki, nemoj belu u lak, bolje neku Sand boju i to samo bukvalno kap te boje - ma koliko ti delovalo premalo i da se ne vidi, kad se naprska taj "obojeni" lak primeti se razlika - razlika i treba da bude veoma suptilna...

Inače, ovako na prvi pogled mi deluju OK boje, obzirom da je maketa slikana u polusenci.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

KuKLiNsKi

da da, lak i koja kap sand boje... al jaako malo ko što ti je prijatelj reko, ako ne izgleda dovoljno uvjek se može još jednom prešpricat pa če se efekt povečat a mogu se nakon toga i posteli iskoristit..
mislim da se na slikama vidi i puno fleka di su popravljali kamuflažu...
i sve pohvale za ne tradicionalnu kamuflažu skyhawka =)