Su-27 x2 1/48 Academy - The great Flanker project

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo nesto na sta se spremam vec dugo dugo vremena
Pocinjem dakle 2 Su-27 u 1/48, jednosed i dvosed.
Jednosed ce biti Ukrajinski "08" od kog sam odustao u 1/72 zarad Ruskog a dvosed ce biti ruski sa Sv. Djordjem na vertikalcu iz 54-og GvIAP
Spremio sam eduard eceraj i neomega kokpit za jednoseda i rezinske izduvnike, kokpit za drugog. Takodje imam i nos rezinski ali to necu stavljati.
Dekale cu koristiti Begemot jer su mi se pokazali kao odlicni na Flakeru u 72-ojci.
Evo slika svga pripremljenog a za koji dan pocinjem kokpite oba pa ce biti nekih fotki. Mada mozda i ne tako uskoro jer hocu prvo da zavrsim T-90.

Od ovoga necu sigurno odustati  :)






Sijamski_Mrmot

Ajde :)

Ne volim modernjake ali ovo je baš veliki projekat koji ću svakako sa pažnjom ispratiti  ;D

znači  :pilot

Mirko

flanker

A šta čovek da očekuje od Suhoja  ;)
Jedan takav dvosed beše na aeromitingu u Beogradu 1997.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

Mislim da je Su-30 sa takvim oznakama bio 97-me, nisam siguran

Raiden

imam istu maketu koja me ceka (ub). jedva cekam da vidim kako to majstor radi - pa da ukradem neku ideju!  ;D
pozdrav
Boza

su27rules

Quote from: flanker on 13-01-2012, 17:24:55
Jedan takav dvosed beše na aeromitingu u Beogradu 1997.

To je bio Su-30 "54Plavi"!!
Mislim da bi trebao koristiti resinske zamjenske noseve ili ces se upustiti u preradu plasticnih iz kutije koji su groznog oblika.
Ovo cu pazljivo pratiti!!

matilda

jeste, bolje da im izmenjas noseve.
aj sad udri da vidimo kako ce to da ide.

FLY BY WIRE

imam ih i ja obe u kutiji......tako da cu ovaj tvoj projekat pomno pratiti ;)

Suhoj

Evo nastavka
Posle epskih muka sa kokpitom dvoseda i lomljenja nekoliko testerica i skalpera da bi isekao rezin (kopija) uspeo sam na kraju da zavrsim to.
Jednosed je Neomegin kokpit koji sam sredio i pripremio za farbanje za 10 minuta bukvalno a sa ovim drugim su danima trajale muke
U svakom slucaju jos moram da zavrsim palice, napravim chipping na sedistima i neke sitnice al manje vise to je to.
Palice su pomerene malo napred i skracene jer inace ne bi mogle da stanu zbog kontrolne table.
Zao mi je jedino sto kod dvoseda nemam ove rucice za katapultiranje (ono sto academy daje je preveliko)
Ram kanopija je namerno svetlo siv jer nije u istoj boji kao kokpit ni na pravom.
Takodje sam i skinuo seam-lineove sa oba kanopija.
Sledece sto radim su usisnici i wheelsbay.
U svakom slucaju evo fotki







airsuba

Ručice možeš da napraviš od tanke bakarne žice, savij je u potrebnom obliku pa je nekim malim čekićem blago kuckaj dok se ne 'spljeska' koliko ti odgovara!

Sendmen je recimo tako uradio stepenice i 'O' antenu
http://i11.photobucket.com/albums/a173/srkirad/Airfix%201-72%20Focke%20Wulf%20Fw190D-9/Day20-24.jpg

Mikoyan29

MK "Oluj"

dusko

 :super Kokpit je za desetku stvarno realno izgleda.

matilda

jako lepo.super si ti to uradio.
konzole su za peticu.
jedino mozda malo uljanih boja i nekakav blagi dry-brush na tim matt crnim sedistima, cisto da malo detalj ozivi, nista kardinalno i preterano.


samo tako nastavi, rasrafio si ga majstorski.


stevan

Suhoj

Da, sedista cu jos doterati, malo chipping i drybrush i bice super  :)

Dada

Lepo si krenuo... pitanje je samo koliko ce ti trebati da odustanes i maketu proglasish krshem? :)