612 scaglietti black out edition by cream

Previous topic - Next topic

cream

Zdravo drugari

predstavljam vam moj prvi rad na maketi automobila
Revell Ferarri 612 scaglietti 1:24
(izvinjavam se zbog malo losijeg kvaliteta slika) stize fotoaparat uskoro

odma na pocetku nisam hteo da bude dosadna ferrari crvena pa sam ga malo pocrneo!  :mjetal



sasiju sam prvo dobro ismirglao ( vodena 1000 i 2000)

farbanje: happy color mat auto lak

ne znam da li sam pogresio sto nisam prvo stavio neki prajmer ali za divno cudo dobro je ispao



e sad za delove motora i nesto interijera nisam imao sivu boju pa sam slucajno izbunario srebrnu bronzu za farbanje cunkova!  :mjetal  parola snadji se








malo sam se nesto bio zeznuo kad sam farbao interijer pa mi se nesto zamrljalo na zadnjoj dasci iza sedista! pokusao sam tu nesto da izmajmunisem ali sam samo napravi jos veci haos!! tako da sam uradio malu modifikaciju  :D

karbon folija sto mi je ostala kad sam radio na mojim kolima
tako da sam uradio jos par delova



ovu foru sam video na netu



da ne bude bas glanc nov!  8)

i sada naj veca frustracija koju sam imao HAUBA
ne znam zbog cega ali prilikom farbanja su mi izbijale konturte sa donje strane haube na povrsinu


smirglao sam par puta pa sve iz pocetka, al ne vredi! tako da ce morati i ona u foliju. ako neko zna zbog cega se ovo desva molim za neki savet.

felene i dekali gotovi









Warhawk

Možda je bila greška u livenju. Koliko vidim, hauba je iz jednog komada, te je isključena mogućnost da nije dobro zalepljeno pa plastika "radi"...
Inače, vrlo dobar rad do sada. Jedino na čemu treba poraditi je kvaliete fotki. Većina aparatai, pa čak i telefona ima sad kameru sa "makro" modom (pojavi se slika cveta kad se upali).
Sa ovim modom je najbolje napraviti 3-4 fotke iz istog ugla sa različite daljine, pa videti otprilike odakle najbolje ispada. Lakše obrisati loše nego obradjivati jednu mutnu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

cream

 i meni se cinilo da je hauba malo tanko izlivena.
verovatno sam skinuo i to malo sloja plastike kad sam je smirglao.