Hobby Boss Republic F-84G Thunderjet x2 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Profa

@JŽ: Znam :headbang , izgleda da će se to i desiti... Došlo i tvojih 2,5 minuta  >:D  (koliko će mi trebati da ga preprskam)
Bogu fala što sam Lala! :)

Bez svake zloće mogu da ti kažem, da češ si s prelaskom na novu tehniku otvoriti nov svet.
Četka i dalje ostaje moja neophodna alatka ali airbrush je ipak stepen više. ;)

Profa

Znam Josipe, ovo je bilo zezanje ;)
Inače nemam nameru da prelazim na AB, samo ću ga iskoristiti sad kad drugačije ne može. Četkica i dalje ostaje moja ljubljena i osnovna (i jedina) alatka, sem u ovakvim slučajevima i kad radim civilnjake.
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

ahaaa, upecao si se na ab! Priznaj! :D

Lepo si isterao ove hobi gazde... "Metalni" mi se bas svidja. razmisli o mogucnosti da mu neke panele tutnes u dublji mat, ipak su ploce razlicito habane, te je i njihov odsjaj drugaciji.

Profa

Konačno uhvatio kakvo-takvo dansko svetlo za fotkanje...
Metalni čeka da ga preprskam zaptivačem (sealerom), samo da se nakanim. Neke panele ću posle sigurno preći klearom, taman da malko zarezi mat:


Kamuflažni je dobio prvi sloj donje boje (Hu 124), u kojoj pokušavam da nađem nijansu plave, mada sve vreme vidim sivo...
...
Bogu fala što sam Lala! :)


Profa

Ma sve zajedno mi je mnogo čudno - i siva i zelena treba da budu tamnije i zagasitije, plava treba da bude plava, a ne siva... :headbang
Kakav je da je, neću previše da se nerviram... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

dragan_mig31

Uzmi revell 57 i 68 :) nemoze da pogresis.

Profa

#38
...bala me moja tvrdoglava nada da će sledeći sloj da potamni i odvuče boju u pravom smeru: :headbang

Ispade karikatura od kamuflaže :'( ... U svakom slučaju, nemam nameru da krećem ispočetka, probaću da "postprocesingom" svedem razlike na manju meru... Kako bude da bude ide na policu, a za sledeći naš znam šta mi je činiti, pošto su za ovu godinu u planu i J-21, G-4...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Prelakirao ja ovo sjajno i gledam koje dekale da upotrebim - svetle LH, srednje BM ili tamne LH, kad se čujem sa Sivim i on predloži da sve pređem iz zezanja suvom četkom, da vidim šta će da bude... 'ajd', nemam šta da izgubim, sem što ću malo sve odložiti...
Boje koje sam upotrebljavao pre (dole) i posle (gore):

Ispade OK, nije kao da sam od početka radio sa pravim bojama, ali bolje nego što je bilo... Sad je zelena maslinasta a ne trava, donja plava nije više samo siva, mada je malo tamnija...

Bogu fala što sam Lala! :)

PELE


Sandman

Siva odozgo mi i dalje nekako deluje previše svetlo, mada je bolje sada nakon drajbraša (ako sam dobro razumeo drajbrašovao si ovim drugim bojama?) - deluje "ofucanije". Samo malo još da smanjiš kontrast između sive i zelene...

Što se tiče plave odozdo, pošto imaš Hu230 pređi njome još jedan lagani drajbraš jer ti je ona i trebala za donjake...

Goran A.

Spocitao si aristokratama bledunjavost pa te stiglo! Mozda bi ga trebalo ponegde malcice ofucati da bi svetla farba dobila smisao, obzirom na situaciju izgleda sasvim dobro, ne bih se previse mlatio oko toga.

dragan_mig31

Kako su bezveze ove Humbroll boje nije moguce.Nisi ti kriv kolega da me ne razumes pogresno :D

Profa

Vratilo se sa zimovanja ("a što si i iš'o, kad i ovde snega ima dovoljno", rekli bi neki... :hahaha), i sinoć se, uželeo, bacio na dalji rad... i pomalo ubedačio :-\ evo zašto

Polepio stare blede LH dekale, da budu ofucati u skladu sa bojama, prešao Gunze hemijom za svaki slučaj protiv silveringa, pošto su malo mat, oni se zbrčkali...


... i ostali tako zbrčkani i jutros, sa sve rastopljenim bojama :headbang:


5 minuta struganja kasnije:


BM dekali su legli odlično, uhvatili sve panele, pravo uživanje za rad:


LH dekali sa brojevima i "tigarom", štampani 2001, su takođe bez greške :super Njihove rondele i zastave ću iskoristiti za metalnog.
Bogu fala što sam Lala! :)