Academy Mig-21 MF 1/48

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Uzeli smo ovaj Mig, jer hocemo da ga uradimo sa SRJ dekalima. Kupili smo Lift here dekale i mislili smo da stavimo ev. broj 22813, koji sad stoji okacen ispred ulaza na aerodrom "Batajnica". Mislili smo da stavimo UB-32 i UB-16, a na trup dopunski rezervoar. Treba da se lakira, dekali, wash i ostalo, ovde je samo farba.  Evo slika, pa recite ako treba nesto da se ispravi, nesto za naoruzanje, boje...(ovaj prsten na nosu treba da prefarbam). :pilot














husky

Taj bronzani prsten nosa mi malo bode oci...ali ok...
Kaliraj, oznake, opet lak, pa wash pa mat lak i na policu!  :pilot

Nemsy_29

Pricali smo na forumu o ovom akademijevom MiGu, to nije MF nego BIS verzija proizvodjac je gresku napravio, grba je deblja i nastavak ide malo "dublje" u rep od MF. Ti za sad nisi nista pogresio, samo stavi druge evidencijske brojeve i ispasce odlicno jer je i BIS nosio UB-16 i 32 lansere  ;)

Neca i Misko

Za sada mislim da stavim K13, UB-32 i rezervoar na trup.
@husky
Mig-21 bez washa ne moze da se zmisli ;D razmisljam da ga malo negde "ogulim", ispod kabine i ne znam gde jos tacno :think

@Nemsy_29
Mislis da ne stavim 22813?

Neca

Nemsy_29

Nemoj da stavljas, stavi neki evidencijski broj iz Bis-K serije a umesto K-13 stavi R-60 ako imas  :)

PELE

#5
Баш лепо изгледа, браво!  ;)

Што се бројева тиче, немој да стављаш оне за МФ. Можеш да искомбинујеш бројеве из тог сета за Бис верзију.

Neca i Misko

sad ste me skroz zbunili.. ja imam dekale za 21mf i 21r. tj evidencijske brojeve 26104, 26112, 22823, 26105, 22813, 22870. koje da stavim?

PELE

#7
Од ових бројева које си навео, ни једне немој да стављаш.

Колико је мени познато, Бисеви су почињали са 17, нисам виђао са 22ком на репу.

Једино ти преостаје да нађеш слике неког који ти се допада и уклопиш бројеве које имаш, а имаш их скоро све.

26104, 26112, 22823, 26105, 22813, 22870 - Дакле мораћеш да сецкаш број по број и тако постављаш на вертикалац, исто важи и за крила/труп.

Нпр. можеш да искомбинујеш 17126, 17136, 17163, 17166... Ако планираш 17222 или 17407, обрати пажњу на њих. Углавном када је после броја 17 број 2 или 4 ивице ветробрана су закошене, нису заобљене.

Надам се да те нисам збунио. Ако ти требају било какве слике, јави.  :)


Neca i Misko

Danas smo uzeli ove dekale a one cemo sacuvati za mig21 iz SFRJ  :) . Sad je problem oko vetrobrana, jer od ovih mogu da radim 17225 i 17407, a oni imaju cetvrtasti vetrobran, a na maketi je zaobljen  :o (16173 i 16174 su za dvosed). Nemam R-60, iskombinovacu nesto sa ovim sto imam.  :)

Neca i Misko

#9
Juce odradjeno: promenjena boja prstena, popravljena farba i radjen ciping. Danas ide lakiranje pa wash... Evidencijski broj cu iskombinovati od ovih sto imam, iseci cu neke brojeve, pa cu videti. Danas ili sutra cu postaviti slike sa dekalima ;D Evo slika:








dragan_mig31

Auu los ovaj chipping.Molimte sredi ovo jer nema nikakva smisla.

Janjic

Slažem se sa Draganom za chipping. Da nisi moža na nekoj fotografiji pravog aviona vidjeo ovakvo guljenje boje? Ako jesi postavi fotografiju ili link. Ali ako ti se ovako više sviđa, onda izvini i samo piči dalje  ;)
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Tolikog cipinga nije bilo na nasim avionima ali je bilo slicnih fleka odnosno tragova cizama i mokre prasine, vise na levom nego na desnom krilu. Ovakvo guljenje boje je tipicno za ruske masine pa i neke istocnoevropske. Avioni su se gulili na mestima naslanjanja stepenica, napadnim ivicama, poklopcu kabine, pristupnim poklopcima. Ukratko ciping na pokazanom mestu je moguc ali u mnogo manjoj meri.

Veci komadi boje su sporadicno otpadali i sa nekih drugih povrsina.



Neca i Misko

Evo promene, i neke panele sam prefarbao u grey 57, lepse je :) jos kad uradim wash bice bolji. Gledao sam neke fotografije pa sam ga tako "ogulio", ali sam nesto dodao sto nema na slikama :)










Nemsy_29

#14
Ovako bolje izgleda, nego vidi da zafarbas samo ta bocna stakla tj te polukruzne uglove da budu kockasti kao na peletovoj slici, ne moras nista da menjas. A od naoruzanja stavi slobodno po dva Ub-16 i 32 lansera ako vec nemas R-60  :)