MiG-21Pfm JRV Zvezda 1/72 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Posto imam na zalost mnogo prinudnog slobodnog vremena dosta maketarim u poslednje vreme. Kao sto sam najavio prikljucujem se sa dobro poznatim Zvezdinim PFM-om, LH dekalima "MiGs in Yugoslav sky", Eduard ecerajem za bilekovu maketu ali se slaze i sa Zvezdom i rezinskim sedistem KM-1(mislim da je Liskovo). Najverovatnije cu uraditi 719 sa maskirnom semom. Ranije sam poceo kokpit i izduv al sam iz nepoznatih razloga stao tako da mi je ovo idealna prilika da zavrsim migonju. Za sad evo ovih fotosa





Za sad tolko, videcu kako ce teci dinamika radova  :)

Nemsy_29

#1
Malo se raduckalo na Migonji, nemam vise mnogo slobodnog vremena konacno sam nasao pos'o  :rtfm


Dakle spojene polutke, krila i neke sitnice, kokpit delimicno gotov, treba doraditi malo prostor izmedju radarskog "ekrana" i vetrobrana i dodati one gornje panele koji su odcvikareni kako bi kokpit lepo legao. Canopy cu definitivno zatvoriti posto ne mogu sa prazninom iza sedista da se borim a nesto mi zao ovaj eceraj i sediste da se slabije vide  :'( Mada ima jos doosta vreme do zatvaranja canopyja pa mozda se resim da se i time pozabavim.


Takodje mi je krivo sto ne mogu top da stavim dole jer je kuciste vece nego sto bi trebalo da bude pa cu staviti rezervoar i 2 K-13 rakete


Evo slika







Bice defimitivmo 719 maskirni  :)

PELE

Еее па одлично ово изгледа!

Морам да похвалим фотографије а и макета је супер склопљена!

Ае сад чекам фарбање...  ;D

dragan_mig31

Skrati mu konus za nekoliko mm jer je prevelik.

sezan

Odlicno Nemsy,samo cepaj..  :cheers
MA taj konus i nije tolko strasan,podnosljivo je..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Quote from: dragan_mig31 on 06-02-2012, 15:47:07
Skrati mu konus za nekoliko mm jer je prevelik.


Da da to obavezno i u duzini i u precniku pri kraju

Nemsy_29

Spremio sam MiG za farbanje, videcu da do kraja sledece nedelje zavrsim farbanje ako kupim boje. Elem lepo se sklopilo, nije bilo vecih problema, sredio sam konus kolko tolko i meni sad izgleda prihvatljivo. Ofarbao sam K-13 rakete u medjuvremenu, prajmovacu mozda cak veceras a ostalo ceka bolje dane posto nemam nekih osnovnih boja(konkretno za MiG srebrna) trenutno.

Evo fotosa za sad



Lepo idu ovi migovi u kampanji, nadam se da cemo kompletirati do kraja kampanje sve verzije(bar jednosede) jer cu se malo kasnije prijaviti ovde sa F-13 revelovim

Miroslav Š.

Da, vidi se promena konusa, baš je lepo ispao :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

Lepo je pripremljen.
Koji prajmer planiraš - Surfejser ili crni?
(Vidim da pominješ da ti fali srebrna boja pa ne znam jesi li promenio plan za šemu farbanja)

Nemsy_29

Crni cu prajmer, nisam odustao od maskirnog nego mi srebrna treba za izduv i ostale sitnice  :)

@Miroslav: Prvo sam razmisljao da seckam konus iz BIS kutije al sa malo vise smirglanja i ovaj moze da se dovede u red  :)

Sandman

Aha, pa bolje idi sa svetlijim prajmerom zbog kamuflaže - moraćeš posle više da se mučiš da prekriješ velika crna polja a opet i da ostane "mesta" za neki preshading. A i svetli prajmer će ti bolje ukazati na eventualne propuste na spojevima.

Crni prajmer napucaj samo na deo oko izduvnika dok budeš radio preshading?

Nemsy_29

Imam neku cudnjikavu filozofiju rada, kad radim cist avion stavljam crni prajmer bas zato da bi pokrio sve lepo i ujednaceno farbom a kad radim prljaviji onda svetliji prajmer i crni preshading. Ovaj 719 je valjda bio cist jer je kratko pre prvog remonta nosio tu maskirnu semu pa i nemam nameru nesto mnogo da ga prljam, tj malo standardnog "curenja" na nekim panelima i izduv i to je to.

Mada videcu sutra kakvog cu raspolozenja biti pa mozda i uradim sa svetlijim prajmerom da ipak bude malo prljaviji  :)

PELE

Баш супер делује овако без прајмера, можда и не мораш да радиш пробно фарбање...

Чекам камуфлажу!  ;)

Sneni

Super, samo udri. I ja planiram isti avion da radim, a takođe i jrv 21-F-13 i F-86 (pa možda uletim u kampanju, ako bude bilo vremena)

Reci mi koje boje planiraš koristiti za kamuflažu?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nemsy_29

Farbacu po receptu master Dragana, Revell 57 i 68 malko posvetljeni i dole Humbrol 230 isto posvetljeni  :)
Meni te boje izgledaju najpribliznije tim bojama u JRV pre 90ih