MiG-21Pfm JRV Zvezda 1/72 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Donosim lose vesti  :(

Kamuflazu sam ofarbao ali sa nekim propustima (kad ocu da istupam od moje standardne procedure farbanja  :headbang)



Propusti sledeci, lose sam maskirao neke delove pa se prajmer probio, blu tak mi ostavlja tragove po sivoj (samo mi se sa revell bojom desavalo, al sam vremenom zaboravio pa umesto da ga "prontiram" prvo ja odma krenuo da maskiram  :headbang)

Elem problematika je sledeca, ja tako pomislih da je ovo lako popravljivo, napravim papirne sablone i udri opet sivu po tim mestima, kad ono medjutim, taj "masni" trag nece da se sakrije, susilo mi se celu noc i jutros kad sam video kao da nista nisam uradio i dalje je bio tu a farba lepo razredjena, probana na test maketi itd itd. Onda ga onako iznerviran bacim u muskolo, malo pre iscetkam boju pa cu sad za vikend opet sve ispocetka, gresku necu ponoviti, pronto pre maskiranja, i ovog puta cu prvo celu u sivo pa onda zelena polja da dodajem  :jok

Za mene najvaznije, sve je bilo hladne glave i nisam se mnogo uzbudio tako da cu isterati do kraja ovo uskoro  :)

P.S. Bas mu ne lezi ova kamuflaza

Sandman

Hm, da si možda lupio sloj Pronta preko te ponovo naprskane sive možda bi se taj masnjikavi trag umanjio, no dobro, bolje da uradiš proverenom metodom pa da lepo ispadne i bez flekavih popravki!

Ono jest' da mu ne leži previše ovakva kamuflaža ali se moraš složiti da deluje baš egzotično ovako! :)

Ajd', samo polako u sledečoj turi, biće ovo ok na kraju...  ;)

Ja bi ti savetovao, da pređeš na akrile. Puno se lakše i brže radi sa njima i u 90% slučajeva mogu posve jednakopravno da zamene enamel boje.
Pogotovo kod čiščenja nema frke.

PELE

'ey man... put some silver or grey paint on it!   ;)

Баш му не леже ове боје, али надам се да ћеш га офарбати како ваља. Истераћеш ти то до краја, само напред!  :cheers

dragan_mig31

Terate me da ja zapocem ovaj maskirni PFM :D One fleke su ti od blutaka.Imao sam i ja iste probleme bas sa ovom sivom bojom.Isti efekat dobija se i kad se maskira trakom.Najbolje boja pa pronto pa onda maskiranje.

Nemsy_29

#20
Hvala na sugestijama, Pele necu srebrni ili sivi, imam BIs-a sivog a F-13 ce biti metalac  :)

@Sandman: Jeste egzotican zato ga radim, nego sam onako prokomentarisao da mu ne stoje boje  :)

@JZ: Mnogi mi govore da predjem na akril al trenutno nisam u finansiskoj situaciji da predjem na te boje jer ipak ne mogu da mesam sa enamelima a za ove nase domace avione treba dosta mesanja  :)

@Dragan: Znam ne prastaju ni otiske prstiju, bas je uzas boja za rad, mada generalno revel je pipav, kazem znam za pronto, tako sam uvek sa revelovim bojama radio(ranije do duse gloss lak) al sam u medjuvremenu zaboravio posto dugo nisam revell koristio i eto belaja  :)

Razumem tvoje razloge.
Meni je trebalo nekoliko godina, da sam se opasuljio. Te nemam pojma o njima, te to je sve skupa neka velika nepoznanica, te godinama sam sakupljao enamele a sad itd...
Na sreču dobio sam nekoliko Gunze akrilnih boja i bio oduševljen lakočom aplikacije i čiščenja AB. Posle sam odkrio da kod nas redovno prodaju Vallejo. Konačna odluka je pala kad se mi je rodio sin i ni slučajno nisam hteo da ga trujem sa isparenjima sintetičnog razređivača i nitra u dvosobnom stanu.
Enamele sam poklonio drugovima (osim nekih stvarno redkih boja i metalizera) i več 3 godine radim 90% sa akrilima.
Jeli mi je žao?
Ni slučajno. Žao mi je mojih pluča (pogotovo u zimskim uslovima bez teškog vetrenja stana).
itd...

Nemsy_29

Ovom PFM-u definitivno nije sudjeno da bude maskirni(ili zavrsen). Zavrsih cammo po drugi put, lepo je ispala ali dooosta farbe mi je skinulo, a pre toga ispostovana standardna procedura alkoholom ocistiti maketu, prajmovati, cak sam posle i prontom zastitio boje koje sam farbao, no dobro, jutro je pametnije od veceri pa cu videti sta cu sutra mada on je za mene gotov, il ce leti u kantu il biti prodan  :-\

sezan

#23
Samo da si zastitio prontom nebi imao problema sa flekama od blutaka.i inace posle svakog farbanja premazi pronto jer stiti boju i od otisaka prstiju ,prljkavstine razne,prasine i ostalog...
NEmoj da odustanes sad! Nije nista  izgubljeno.Samo polako,bez nerviranja,sve ce da legne kako treba....Bice to dobra maketa samo ne zuri i razmisli pre svakog koraka.Svi pravimo greske i to je normalno i sve se moze popraviti...
  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Sad sam zastitio farbu pa mi je traka digla al dobro znam sta cu, sutra cu to maalko osrmiglati, ofarbati crnu pa srebrnu preko i nek ide zivot, mozda cak odradim pepsi varijantu sa prefarbanim poljima cisto na detaljima da dobijem

Nemsy_29

Dakle vrh JNA ne prihvata novu maskirnu semu i posle remonta farba u dosadnu srebrnu farbu i kokpit u tirkiznu zelenu... To je o tehnickim detaljima pravog aviona posto je isti maskirni samo posle remonta i novog farbanja  :D

Dakle, avion po drugi put dobio maskirnu semu al ovog puta mi digla traka farbu pa mi puko film i ofarbam sve u crno pa u srebrnu ima po neku rupu od stare boje gde nisam lepo osmirglao al bole me uvo dosta mi je vise farbanja, dekali LH legli odlicno, treba na jednom mestu popraviti zastave, sad wash i mali weathering i ende. Zastava je malo nakriva al ne primecuje se mnogo

Da ne gusim evo slika



Daleko sam od zadovoljnog al dobro nadam se da cu opet nabaviti PFM pa da mu se i nesrecni maskirni pridruzi u kolekciji


flanker

Meni ovde najviše smeta krupna granulacija (jel se tako kaže?) boje.
Mislim da bi sa MM Chrome silver bio mnogo bolji. Uz malo bele dobija se efekat aluminijuma, a sa malo crne mogu da se urade tamniji paneli.
Ovakav PFM je bio na aerodromu u Puli u 1. eskadrili 1991. godine, nisam siguran za brojeve.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

jako losa metalna farba.svaka cast na trudu ali ova granulacija je totalno unistila dojam makete. :S

Nemsy_29

Quote from: flanker on 23-03-2012, 08:44:43

Mislim da bi sa MM Chrome silver bio mnogo bolji. Uz malo bele dobija se efekat aluminijuma, a sa malo crne mogu da se urade tamniji paneli.


Koristio sam MM Steel ja mislim (kolega mi je pozajmio boju na kojoj se izbrisao naziv) i zvanicno po poslednji put da koristim bilo koji MM metalajzer posto sam vec 2 koristio i nisam uopste zadovoljan, od sad samo Humbrol 11 sa dodatnim potamnjivanjima i ostalo za efekte.

Maketa je takva kakva je, uzivo se malo manje vidi losa granulacija al dobro, rekoh pun mi je kufer nje i nek ide dodjavola samo da je zavrsim  :)