...

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

...
...

Kerber

Ove prve fotke su novijeg datuma, jer ih inace rade za bogate kolekcionare, u SAD, pa mu je boja nesto priblizna RLM02 sa zakitovanim panelnim linijama (kao kod pravog ).
Ove druge fotke iz  1944 su, kazu bolji poznavaoci, u boji aluminijuma sa sivim gitom na spojevima, mada opet, to nekako ne ide, jer im je bilo zabranjeno da avioni ostaju u boji metala (aluminijuma), nego su se i prototipovi morali farbati u RLM02...S' druge strane, znamo da su krajem '44 i 45. bili opetrativni lovci sa delovima krila i trupa ostavljenim u boji metala   (Me.262, Me109G i K, FW.190A,D, Ta.152C...).
Vidjao sam maketu tako odradjenu (aluminijum sa gitovanim panelnim linijama) i meni je delovala - super. Sad, dal' je tacno...moguce je.

KuKLiNsKi

da.. fora je što postoje slike nekih švapskih mlažnjaka za koje možeš bit siguran da su goli jer se jako svjetle al ove 262ice su jako čudne...  užas... ovo je gore od zimmerita  >:(

KuKLiNsKi

#3
evo zasad ovolko... 
neznam dal mi se sviđa il ne... mislim... kad pogledaš prave slike bili su ružni u pm pa ako bi bila maketa ljepa bila bi netočna...
paaa... da nastavim ili da ga našpricam na mekanu kamuflažu?  :-\
photoshop:

blic:






kako napravit tako ružan avion da izgleda kul a ne ko da si ti nesposoban ga ofarbat?  :think

Kerber

Ovako je jednosed farban, a dvosedi imaju vec seme u standardnim bojama RLM76,81/82 ili 82/83 ili 81/83...Ne stoji mu ovo bas....ne dopada mi se.

KuKLiNsKi

ne dopada ti se jer je dvosjed il zato jer nije dobro napravljen?
istina ne radim "historically correct" avion al opet... 1,430 kažu napravljenih, mali postotak je bio dvosjedih al možda su neki bili nedovršeni ko dosta onih jednosjedih... pogotovo nočni koje su radili do kraja kolko znam..

Profa

U svakom slučaju su u proizvodnji bili gitovani, git je bio boje krem zeleno, baš kao boja panela na prvim slikama...
711 je sjajniji samo zbog osvetljenja, tj. ugla pod kojim svetlo pada.
Lepo si ovo odradio, jedino okrugle pristupne  panele na krilima nisi trebao da gituješ, kao ni krilca/flapsove (inače bi i jedno i drugo bilo neupotrebljivo)...
Bogu fala što sam Lala! :)

Odradio si ga korektno, gotovo kao ja mog jednoseda (potraži ga u galeriji pod mojim nickom).
A za istorijsku tačnost nisam stručan.
Po meni to nema neke veze. Maketa je zanimljiva i adio si je uglavnom za sebe, zar ne?

KuKLiNsKi

#8
Profa
nisam gitao flapove nego rub do njih jer je tamo zadnji red zakovica... barem po slikama...  al mogu i to popravit da i one okrugle.. stvarni...  :zvizduc , pogledat ču još malo slike...
našo sam par maketa al ljudi su to prečisto, presjajno i prepedantno napravili...
na pravim slikama izgleda ko da su mu radili žbuku..


pa je, za sebe naravno... =)
ovak u živo izgleda super, ko pravi na slikama... al naravno kritike su uvjek dobrodošle pogotovo kad su u pitanju boje i slično...
i jedino su te boje pi***  ...dal je git sivi il kremasti, dal su nijanse aviona sve u metaliku il ima kremaste djelove..
uglavnom sad sam na 60% da ga kamufliram...  al ču pričekat malo pa odlučit  :think
možda krila ofarbam jer su ih radili u drugoj fabrici isto ko motore... neznam stvarno..  :-X

djos & filip

Kako god da odlucis bice interesantno.

Iskreno nisam ljubitelj ove "git" varijante ali zasto da ne, lepo je videti ovu pticu i u drugom ruhu. Mada, ova "gola" verzija mi lepse cuci na jednosedima.
Ali sto se ukupnog utiska same makete tice, sasvi OK po meni.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

#10
meni se ne dopada shema na avionu...to si pitao.  8) E, sad sto kaze Profa, pristupne otvore za svakodnevni rad i inspekcije, kao i ove panele duz komandnih povrsina, ili ne treba tako tretirati, ili malo umerenije, da bi mogli da zadrze svoju funkciju. Imas fotku koju si postavio sam, gde se vidi da nema tog gita oko panela za radio u trupu...
A maketa je , uradjena ok. Tu nema sta...

KuKLiNsKi

#11
evo nova kamuflaža   
imo sitnih problema sa skidanjem boje nakon maskiranja al ču to iskoristit ko chipping pošto se ispod vidi baš aluminijska
moram taj oštar rub kamuflaže na trupu malo mekši napravit penzlom 
moro sam ga maskirat doktorskim tejpom jer imam single action AB   al ču pričekat da se dobro osuši ovo da se nebi skidala boja slučajno
inače krila i rep su maskirani mokrim papirom pa na tamo nema oštečene boje
i kabina nije prave boje al bude uskoro (=


nakon toga dekali.. malo acetona preko njih da ih malo raztopi i da se ugrizu u boju i tako nema onda silveringa (aaako uspije naravno)   
i onda klear sa par kapi crne da se potamni i zamasti cjela ajkula   
evo tolko od mene..  :caooo



Sandman

Kod maskiranja, da bi dobio malo mekše ivice između dve boje kamuflaže, samo odigni malo masku od podloge koju farbaš.

Jedan od boljih načina za to je da se napravi papirna maska (paus papir je zgodan za ovu namenu) željenog oblika, a zatim se ona pomoću kuglica blutaka/patafixa/fabercastell "gumice gnjece" malo odigne od površine.

Prskanje vršiš pod uglom od 90 stepeni u odnosu na masku tako da nema podlivanja ako prskaš iz određenih uglova.

Paus je zgodan jer je dosta providan, pa je lako na njega precrtati željenu kamuflažu sa crteža (ako imaš neki crtež koji ti je uzor za kamuflažu).

KuKLiNsKi

#13
žimku =)
a htio sam ovak s onim doktorskim probat, taj rub je od onog kad ga otkineš na one zubiče
mislio sam da če malo mekše bit al nije, htio sam modelirnu masu upotrj**it (<- lol)  ..al nisam jer ču malo one flekice radit tako da moram svakako penzlat malo pa je onda isto na kraju (=   ima još tu rada svakako

KuKLiNsKi

#14
malo progresa...  probo penzlom radit one mekane flekice po cjeloj dužini al nejde mi to sa revell bojama jer grizu ono ispod, pa sam onda maskiro papirom i sve ponovo našprico svjetlom i tamnom
malo je gruba površina mislim da radi previše slojeva koji možda nisu bili dovoljno suhi... al opet, ne vidi se to uživo...
uglavom dođe mi da ju zveknem u zid al ko če zid krečit...     :lol
ovo mi je zadnja enamelna maketa! dosta mi tog grizenja, topljenja, razvlačenja...  :think