Mig-21 pfm SRJ ( Revell 1:32 )

Previous topic - Next topic

zivorad

Evo mog prvenca ovde,pa odmah ni manje ni vise 1:32. Kao sto vecina vec zna maketa je iz ranih sedamdesetih,pozitiv,prilicno ruralna za ovu razmeru,ali ovo je proba i priprema za Trumpeter-ov MF,probacu uz vasu pomoc da je sto vise priblizim originalu. Sama maketa predstavlja PF varijantu,pocetkom devedesetih Revell je dodao ram delova pomocu koga je moguce odraditi MF varijantu.Kao sto rekoh imam u steku Trumpeter-ov MF a kako sam nabavio set dekala LH311 koji ima SFRJ i SRJ oznake,resio sam da Trumpeter-ov MF bude SFRJ(870) a da ovaj Revell-ov radim kao PFM iz vremena SRJ(1992-1994),posto ce MF biti srebrni, voleo bih da ovaj PFM bude siv,pa mi s toga trebaju informacije da li je u SRJ sluzbi bilo sivih PFM-ova,ako ne pronadjemo takav podatak bise srebrni (735).Evo slike same kutije a veceras polako pocinjem da kacim i slike delova, sklopova i svega ostalog i kao sto rekoh svaka pomoc   :god :god :god ,sugestija ili podatak su dobrodosli.  :caooo.


zivorad

Unapred se izvinjavam zbog jako losih slika-slikano je mobilnim od sutra ce slike biti mnogo bolje,evo kako ovo cudo izgleda kad se izvadi iz kutije:



mislim da potpuno odgovara za pfm varijantu

  hrbat i rep

  pitot cev

poklopac kabine

detalji skoro da i ne postoje









ali delovi prilicno dobro pasuju



dodati ram za mf varijantu



sediste i "instrument tabla" koje je dao Revell





i resin koji nameravam da iskoristim - deluje mi odlicno







dekali iz kutije



i lift here koje cu koristiti



Podatci sa neta i iz publikacija i casopisa kazu da su kabine Pfm-ova bile sive ali su posle remonta prefarbane u plavo zelenu boju,posto cu raditi onaj iz perioda SRJ (1992-1994)mislim da se svi slazemo da su kabine bile farbane u plavo zeleno sa crnom instrument tablom ?Odakle bi ste vi poceli ? I sta mi savetujete?





husky

Pfm je imao zelenkastiju boju nego kasniji Mf,M i Bis modeli.
Obrati paznju na to.

Jedan predlog...sto ne radis maskirnog?

zivorad

Rekoh da iskoristim ove dekale sto imam,ali ni to nije neizvodljivo, ima dosta vremena do farbanja ,videcemo do tada sta ce biti.

Nemsy_29

Evo nadjoh sliku pepsike iza muzeja, br se ne vidi najbolje al valjda je 735



I fotografija na kojoj se vidi PFM sa sivim kokpitom