1/72 Airfix DH.88 Comet - Black Magic

Previous topic - Next topic

komoras

maketu sam nabavio svesno znajući šta me čeka unutra
gomila neuklapanja, zazori od po par milimetara i ono najkontraverznije - unutrašnjost ne postoji, već su "piloti" samo dve kuglice koje bi trebale da predstavljaju njihove glave !!!
tako da definitivno nije maketa za one sa slabim živcima






svi problemi se daju kako-tako rešiti, unutrašnjost će biti u samogradnji
spojevi trupa i stakla su doradjeni kako bi se uklopili, mada je staklo predebelo i nema nikakve ramove na sebi
eventualno će biti samoizrada vakuform tehnikom ili nabavljanje aftermarket ako bude bilo prilike

takodje eventualni problem predstavlja izrada fara u nosu

inače veoma zanimljiv avion, sa veoma lepim linijama
više informacija na sledećem linku:  http://en.wikipedia.org/wiki/De_Havilland_DH.88

evo dosadašnjih radova:




ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Svaka ti čast na volji i trudu  :god . Ovo ću da prati s uživanjem  :pilot .
Veoma lijep avion! Srećno  ;)
凸(¬‿¬)凸

komoras

u vreme kada sam započeo ovu maketu, imao sam slike samo restauriranog primerka, pa je kabina sva modernizovana i netačna za original
naleteo sam pre neki dan na group-build ovog aviona na jednom stranom forumu i gomilu linkova i slika kabine kako je ona izgledala kada je avion napravljen

našla se i ekipa koja će da restaurira avion "Black Magic" onako kako je izgledao u originalu:

http://www.cometracer.co.uk/

pa u to ime, evo nastavka radova


napravljen ram od tamiya trake, širina trake je 0,5 mm, tanje od toga nisam uspeo da izvedem



napravljena su sedišta, malo je neizvodljivo da se reprodukuju jer su u originalu pravljena iz jednog komada od presovanog lima, tako da sam se odlučio za "kockast" oblik, tu je i instrument tabla modernizovanog primerka koji sam započeo, tako da će biti izradjena nova



i Zvezdin pilot u sedištu, tako da se ponekad zaista zapitam dal je ovaj avion Airfix napravio u 1/72...



a ovo je gruba skica kako kabina treba da izgleda, ostalo je odraditi palice, ručne komande, kompase, instrument table i nožne komande:




poklopac kabine će biti vakuformiran preko onog koji je dao Airfix, jer je mnogo debeo i ništa se ne vidi, iako je netačan dosta konturno, nemam drugog izbora, a ramovi staklića će biti izradjeni od crnih dekal pruga
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

sedišta doradjena i ofarbana, kabina dobila finalni sloj boje

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Drago mi je da si nastavio raditi na ovom ljepotanu  :bravo :super
Možda si mogao do razvučene plastike da radiš unutrašnjost umjesto trake, ili da sječeš tanke plastične trake. Znam da je kasno, al eto  :zvizduc. Daj malo bolje slike. Detalji pa i boja na sjedištima se gube.
Ovo nije pametovanje, već dobronamjerna kritika. I ja sam još početnik i još učim o ovom hobiju  ;D

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

komoras

Što se slika tiče, nemam neki profi aparat, tako da je ovo najkvalietnije što može po tom pitanju :)

lakše mi je sa tamija trakom da radim, al uvek valja probati nove metode
eto malo sam prepravio kokpit te dodao sajle od licni za ručice gasa
takodje sam preuredio zadnji zid pošto sam nabavio bolje slike unutrašnjosti i dodao rezervoar (koji se doduše jedva i vidi, al eto da se ne bace delovi od dvaeskeca)

sledeće na redu posle gitovanja je izrada poklopca kabine, možda i motor u samogradnji sa otvorenim poklopcima, u ideji mi je neka diorama/vinjeta. pošto sam jelte uložio skoro 2 godine na proučavanju i izradi kokpita  :pilot



ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates