Lavočkin La-5 FN,Revell 1:72

Previous topic - Next topic

Gemini

Dok čekam na dekale za neki drugi projekt, evo malo razonode. Pošto bi bilo čisto OOB malo dosadno a i prebrzo, rašio sam da ga malo popunim.


Prvo sam mu uzeo otisak sa Das masom


Tako sam dobio šablone za rebarca, pardon, rebra (nešto sam gladan)


Posle dodanih uzdužnih nosača na obe polovine trupa dodao sam mu rebra


Šablona mi je koristila i za izradu okvira u koji treba da se upasuje oba dela trupa


Napravljen novi kokpit, nožne komande i popravljena palica


A ovako treba da izsleda kokpit


Nastavlja se ;)

KuKLiNsKi

a šta če ti sva ta rebarca? neče se valda vidit? =)


djos & filip

Jedan od mojih omiljenih tipova, sa kojim nikako da se uhvatim u kostac.
Bas lepe dorade, samo napred.

Poz.


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gemini

To je to do sklapanja trupa, usput napravio i novo sedište i pojaseve koji su ispali preeeeveliki, ali ne menjam više.



airsuba

Vrlo uspela dogradnja, jel to Zvezdina maketa u 48 bila inspiracija  :)

nadam se da je to senčenje na stranicama kabine samo 'prva ruka', prejako je to crno

Warhawk

Intersantna dorada, fina ideja to sa uzimanjem mustre  :super
Mislim da tu iza sedišta i radio negde medju ramovima trab da bude...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

husky

Vrlo lep rad na sedamdesetdvojci.

Gemini

Hvala momci. Radio je tamo gde treba, ali se na fotki ne vidi. Nisam mogo da gledam te pojaseve više, pa sam morao da uradim druge, nešto tanje. Puno bolje izgledaju, fotke možda sutra.

Gemini

Evo fotke. Trup sklopljen, urezani su paneli pošto je revel napravio pozitivne, a to sam radio prvi put, pa če biti potrebno popravaka. Radio stanica je tamo gdetreba da bude, iza sedišta, a sedište je dobilo nove pojaseve.

Gemini


Nadam se, da če se na kraju isplatiti.
Ako te ta linija aviona i dorada još interesuje onda ti preporučavam HB La-7.

Warhawk

Quote from: JŽ on 24-02-2012, 13:22:05
Ako te ta linija aviona i dorada još interesuje onda ti preporučavam HB La-7.

Mislim da je Eduard bolja polazna tačka.
Njihov "osnovni" La-7 (bez eceraja i maski) može se naći za otprilike istu ili neznatno veću cenu kao HB...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Gemini

#13
Slažem se sa vama, ali bi ja prvo da malo treniram na ovim jeftinim variantama, a kasnije... Evo još nešto napredka. Horizontalac če da budu u dignitom položaju, a dodao sam i cevke za hidrauliku.



Prije spavanja još i ovo.

djos & filip

Svaka cast, ovo postaje sve interesantnije!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......