Sd.Kfz.232 6 Rad sam i zaboravljen

Previous topic - Next topic

Darijan

Pozdrav drage kolege maketari.Poceo sam novi projekat da radim e ovako da krenem ispocetka.Radi se o Italeri maketi 1-35 Sd.Kfz.232 6 Rad. inace moja stara meketa koja je lezala u ladici pa sam je odlucio malo modifkovati. Evo prve slike








To bi bilo za sad vozilo nije jos usminkan al otprilike tako bi trebalo da izgleda. E sad mali rad na diorami zamislio sam neki zabaceni travnato mocvarni dio sa dosta otpada i  nekakvim pratecim obijektom.Slike sljede sa pocetnim radom.






Jos malo rada na ovom djelu terena malo sminke  :lol


Danas natavio na terenujos jedan mali dio zavrsen




Zavrsen mali dio terena pa sam montirao vozilo otprilike nako bezze cisto da vidim kako lezi uz teren evo slike






Nastavak sljedi poslje vikenda

zamorano

Au, stvarno si ga sredio...  :super Ako nije tajna, kako si uradio te biljke, izgledaju kao prave?

Pozdrav!

Darijan

Ma nije tajna slucajno sam naletio u Obiju u onom djelu gdje je vrtni fazon nekakva mahovina ukrasna nema ime marke refuzni sistem ono u kesi 5 km je ta jedna vrecica  :caooo :caooo

Darijan

Sory a ostako je bosiljak iz kesice onda JS Work Model papirne biljke i static grass soryjos jednom

Starac sa planine

Je l' to u fioci zarđao?  :)
Može li malo i oko procesa rđanja?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

ILIJA iXa

Uslikaj ga na danskom suncu ako mozes,pre na snegu? ;D
Intresantno vidi se da volis dioramice bice ovo lepo siguran sam!
No nzm tacno koja je ovo oznaka na zadnjem delu? kaka je to sara?
Pozz

Darijan

HAHA Da da u fijoci ga malo hrdja napala .Proces hrdje je standardni sprej  lak za kosu topla voda i tri vrste cetke. Sto se tice oznake i sare hmm sare nema mislim maskirne jednobojan je, a oznaka na prednjem djelu vozila je iz glave posto sam nekad davno naletio na neki armor car njemacki koji je sluzio kao meta na nekom strelistu pa sam se sijetio toga i uradio po sijecanju koliko sam se mogao sijetiti.Hvala na komentarima veliki poz.Darijan

JLZ

Super realistično :)
Šta je podloga? Liči na koru oblandi :D

Darijan

Hahaha da da oblanda haha. Ma ne znam neki stiropor nasao na nekom stovaristu materijala cini mi se da se to koristi za izolaciju zidova fasada j***m li ga sta znam hahah.Hvala

djos & filip

Strava koliko je dobro, sa ovom rdjom se ni WD40 ne bi izborio.
Odlicno uradjeno i maketa a i podloga.
Svaka cast super izgleda.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Darijan

Hvala kolega mada ovo nije ni blizu bice tu jos dosta razno raznih dajkonije ,dzirlo k***ca palaca za staru majku zube od crnca,
da lakse moze Orahre da krcka. HAHAAH   :mjetal :mjetal :mjetal SALA MALA NESTO MI PADE NA PAMET RAMBO.HVALA JOS JEDNOM NIJE GOTOVA IDUCE SEDMICE SLJEDI NASTAVAK  :deadhorse :deadhorse

Darijan

Pozdrav kolege evo mali napredak sad sljedi sminka






Darijan

Zdravo drugovi maketari moj mali napredak ovih dana.Stavio sam krov kontao sam se izmedju crijepova i onog klasicnog limenog krova za supe i odabrao sam taj malo sam ga zahrdjao i prefarbao ga u zuto,zasto u zuto pa mislio sam da malo ozivim dioramu malo svijetlim bojama zivahnijim.Krvov sad kontam da zaprljam da najljepim malo i mahovine na njega uglavnom sminka.Iza supe sam odradio ovaj otpad sa ceradom ceradu isto treba ofarbati i zaprljati prefarbati dasku i wash.Stavio sam i ovaj fazon kao neka stara kovana ograda isto wash, ulje pigmenti.Evo slika pa odreagujete pozzz









JLZ

Prazna šupa.... Popuhali hahari   :naughty

Odlično izgleda! Oblanda jos malo, pa nestala  :super

Darijan

Opustosile je barabe haha. Da jos malo pa oblanda pa nestala  :mjetal