Eduard 1:48 Polikarpov I-16 - dali sam preterao?

Previous topic - Next topic

Silne dorade vanjštine i pažljivo farbanje sam upropastio prikazom krutog sovjetskog farbanja zimske kamuflaže sa vapnom i četkom.
To je inače bio pravi avion iz zime 1941/42 sa južnog fronta.

Meni se gadi.
Šta vi mislite?













Iskrene kritike molim!

Josip

Gemini


milogor_strashni

Ti uvek napravish dobar posao, bez dvojbe.

A sto se ovog malog tiche i njegove seme farbanja -> ugly as hell ..

Mislim da ga ne bih drzao ni medju igrackama, najiskrenije.

Pozdrav,
Milan

Koji me đavo nagovorio....

Več me srbe prsti, da mu što pre skinem ovu sramotu >:(

zamorano

Ja svoj glas dajem da ne odustaješ, može ta bela da se dotera ako ti smeta (meni ni ovako nije strašno). Recimo: pređi još jedan sloj preko te bele da više liči na kreč (uživi se u ulogu mamurnog Rusa koji je po kazni dobio da kreči avion pa brlja na sve strane ;)), i onda uradi chipping osnovnom zelenom da se bela izgrebe. Posle još dodaš malo prljavštine da ubiješ uniformnost boje i biće odličan, pogotovo kad dobije crvene petokrake. Ako ništa drugo, bar iskoristi priliku da probaš pa ćeš znati za sledeći put ;).

Pozdrav!

Kerber

Bez odustajanja ! Ako imas negde oridjidji fotku, neka je tako kako jke bilo. Nisi mu ti molovao ove dzidza-midze.
A uvek se da to malo izguliti, doterati, prljati...nije problem.
Oni su stvarno to krecili, pnekad i metlom i grancicama topole...bitno je bilo - preziveti !
Meni licno se dopadaju uvrnute seme...ja bih ga malo doradio i na policu!

Ima samo profil rađen po fotografiji. Imao je samo 4 zvezde.

Kerber

Pogledaj po ovom forumu...http://sovietwarplanes.com/board/index.php?PHPSESSID=96eur5dv254tbf91p4j6l480f0&board=41.0
ima i grdje farbanih (stvarnih), a ako hoces, mogu da uploadujem nesto sto sam skidao pa napravio document..Migovi-3 su u pitanju, pa ih takvih ima u bitci za Harkov, kad su na brzinu  pokusali da zimske bele avione , preprave u standardne maskirne....ono je i dletom skidana farba i ciglom...Kod a gubi dragoceno vreme na kvalitetno skidanje/farbanje kad se pokrene front?!

Miroslav Š.

Možda, jedino da mu izjednačih i donju stranu sa "prljanjem", i to žestokim :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Kerber

Evo, pa pgledaj i sam kakva su sam strasila i sami imali...Trazi ih u Winter shemes.
Nadam se da sam pomogao, pozz!

http://www.sendspace.com/file/g4ilyp


Lud13

Nije tolko strasno, probaj sa nekom jako sitnom smirglom recimo 2000 i lagano da jedva dodirujes povrsnu predji preko te bele boje, to bi trebalo da ih ubije dosta i da realniji izgled.

Sijamski_Mrmot

Meni se baš svidja, baš neobična i zanimljiva šema, i po meni vrlo realna. Što reče Kerber, malo ga doradi i biće super. Kolega Lud13 dade baš super predlog, malo da "ubi" finom šmirglom i posle će weathering učiniti svoje :)

Mirko

Hvala vam svima.
Probaču nešto da skarabuđim, a ako neče iči onda pada skidanje boje sa gornjih površina.

Profa

Ne skidaj boju, samo pažljivo odradi ovo šmirglom i bićeš zadovoljan...
Što neko reče, samo i donju stranu zaprljaj da odgovara zimskim uslovima exploatacije.
Bogu fala što sam Lala! :)

Sa tom šemom pojeo sam ono što se ne jede.
Sa alkoholom sam očistio zelene površine do gole plastike i nije mi žao. Sada ponovo prajmer pa ču onda da vidim šta ču i kako ču.

Hvala svima!