NATO days in Ostrava

Previous topic - Next topic

Pegi

Dani NATO a dvanaesti put za redom odrzani u ceskom gardu Ostrava.  Vrhunska organizacija  , odlican program puno ucesnika preko 60 vazduhoplova iz 19 zemalja.  Statika je takodje bila izuzetno bogata i atraktivna sa dosta aviona  , malih restorana i tocionica piva. Zvezde programa su bile Akro grupa Red Arrows  , B52  i F15 USAF na kome su bile dve zelene zvezde sa natpisom Mig 29. U prvi mah smo pomislili da se radi o oborenim Irackim Migovima. Neko iz nase ekipe je dosao do informacije od pilota  ili ko su vec bili uniformisani likovi pored aviona , da se ipak radi o Yugoslovenskim Migovima oborenim tokom bombardovanja 1999. Fotke amblema na rukavima pilota su iz te eskadrile.














Foto by Pegi
Ostrava 22-23 septembar 2012

Miroslav Š.

Hvala na fotkama, odlične su. Moram priznati da me malko iritiraju Ameri sa kretenskim satansko-sektaškim amblemima ali to je već neka druga priča. Jesi li ulovio neki novi?
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Messerschmitt

Ако ако и наши ракеташи своје победе бележе  :deadhorse

airsuba

Ajde Pegi kači još slika, šta si išao tamo da uslikaš 10ak fotki.... prošaraj malo, da vidimo šta je to sve tamo letelo  :cheers

Pegi

I mi slikeri imamo dusu. Odusevilo me je kako su organizovali prilaz aerodromu i kolima a bilo je i biciklista i motorasa i svako je imao svoje mesto na parkingu aerodroma. Guzva je bila velika ali nervoze , zastoja i saobracajnog kolapsa ni u jednom momentu. Od obezbedjenja i policije bilo je desetak uniformisanih likova  koje sam video i to je tako dobro funkcionisalo da je prosto bilo zadovoljstvo gledati sav taj svet kako ulazi i izlazi sa aerodroma zadovoljan i raspoloxen. Jedina zamerka  , mali broj wc a a i oni su se naplacivali kao i visoka ograda pored piste. Organizator je osmislio da u pauzi izmedju letackog programa napravi scenu pravog malog rata koji je na momente podsecao na scene iz vijetnamskih ratnih filmova ali naravno sa drugim ucesnicima. naravno teroristi , otimaci itd. Ulaz na Aeromiting se nije naplacivao. Preporucujem  dogodine ovu manifestaciju svakom ko voli avijaciju iletenje.  Evo Subo jos slikica.
























Foto by Pegi

i tako dalje i tako dalje !

djos & filip

Fenomenalne fotke! 
Hvala
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Fotke nisu baš nešto fenomenalno ali su milina za gledati i potiču mi žudnju, da mi ponovo krene u materialnom smislu, pa da i ja opet nabavim adekvatnu stakluriju i krenem u lov od maja do septembra  :'(
Drago mi je videti onaj restaurirani češkoslovački tenk i B-52 u vazduhu. Vidim, da je isti kao i u Sliaču. To je avion veličine dobrog airlajnera i prosto je zastrašivo kada shvatiš, da mu je namena samo prevoz bombi i ubijanje.

Pozdrav!

Josip

airsuba

Bravo Pegi, to se traži  :cheers

Ima super detalja, poput onog Miraža 2000 koje je ceo nos prebačen sa nekog drugog i sl.
Svašta su doterali!

Pegi

Sudnji dan




Foto baj pegi

Opa! Nije isti B-52 kao u Sliaču. Zanimljivo, da im se isplatilo da trajbaju 2 kom. u taj deo Europe.