Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special

Previous topic - Next topic

Goran A.

Bice OK, samo strpljivo, dobro je ovako. Razmisli o nekom super finom filteru preko dekala posle lakiranja.

mcaslav

AG02, zašto misliš da dekale treba pokriti finim filterom?

Na pravom avionu su sveže ofarbani i sjajni su, za razliku od ostatka aviona koji je mat i polumat.
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Sjajnost se ne narusava! Fini filter se pravi od jace razredjenog bezbojnog laka sa par kapi svetlo sive ili oker, koliko da se lak jedva isprlja. Preprskas is daljine pod vecim pritiskom.

Tim postupkom smanjujes intenzitet boja po zelji i pokrivas nedostatke na dekalima i kamuflazi. Sve se nekako lepo utopi i ne strci previse.

Obavezno probaj na necemu pa vidi da li ti tehnika uopste odgovara.

mcaslav

#213
Hvala na savetu, AG02. Ako sam dobro shvatio, filterom se smanji kontrast... Stavio na TODO listu ;)

Rondele na usisnicima maskirane, što nije prošlo bez problema, a zatim i postavljene...




Moraće još malo da se dorade bele fleke po ivicama rondela, ali sam za sada zadovoljan. Tango Papa dekali su stvarno odlični!

Leđa su dobila crvenu traku. Pošto je originalni dekal previše debeo, rešio sam da maskiram i ofarbam. Još da oborim ivice kada se dobro osuši....




Sada cela stvar izgleda ovako:



:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

KuKLiNsKi

bit če ovo vrh, samo polako, svaka čst što nisi odusto  :)

mcaslav

#215
Promenio sam printer!

Razlike u kvalitetu otisaka ne treba posebno ni komentarisati :)



Naravno, odmah je odštampano brdo dekala i urađene maske na kateru.




Skidanje starih dekala je bilo, kao i uvek, mučno  :headbang




... a onda, 'ajde, Jovo, nanovo...




Poveden kvalitetom otiska, morao sam da probam, i nisam se proslavio.



Crne nisu iste i to se vidi. Kao i mesto odakle je skinut dekal...

Odmah se prešlo na plan B, postavljene maske i nabačen sloj bele:




Broj 50 je malo pobegao, ali ću da vidim da to nekako opravim. Kad se boja lepo osuši stići će i prvi dekali...

Za sada se nadam da ću uspeti ovo da izvedem na lakši način - sa što manje maskiranja i sa što većim dekalima.
Spreman sam i za teže varijante, jer su i maske i dekali tu...

Videćemo kako će dalje ići.

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

dragan_mig31

Nije lose.Sa desne strane kao da su ti paneli popunjeni bojom ili meni tako izgleda?

mcaslav

#217
Da, jedna strana (ova šmirglana) ima zapunjenije linije panela.  :(

Išlo se malo napred, plan B isteran do kraja ;)







Ima sitnih grešaka sa kojima mogu da živim:

Dvojka je malo nagnuta napred, beli dekali se provide, paneli postavljeni u aprilu prošle godine su se pokazali kao greška na koju je došao red - ni jedan nije na svom mestu, panel linije mestimično popunjene, vrh dekala sa sivim spukijem se pocepao...

Hteo bih da čujem vaše viđenje, pa da krenem dalje ili da pređem na plan C ('ajde, Jovo, nanovo), koji bi podrazumevao doslovno sprovođenje medikovog predloga - vertikalac u belo, raznim maskiranjem preko bele jedna po jedna boja, dekali samo za najsitnije detalje, pre nego što sam sebi dosadim sa opravljanjem vertikalca ;)


:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

dragan_mig31

Meni je ovo skroz ok.Puno bolje nego pre.Ja bi ti preporucio da ovo zavrsis sto pre pa da poces neku drugu maketu jer ti se ovo bas razvuklo :D

Paja

I meni je ovo skroz ok!! ;) Idi dalje, nemoj ovo vise dirati! ;)

airsuba

Vozi dalje, odličan je rep - vidi se bolji kvalitet u ovoj kombinaciji štampača i papira  :cheers

Goran A.

Ne bih skidao dekale, jer ce te na sledecim verovatno sacekati nesto drugo. Ovo je dovoljno dobro napravljeno i u duhu je ostalih dorada koje si na maketi napravio. Nastavi dalje. Evo par preporuka:


- Mesta na dekalima koja su se ostetila, popravi farbanjem, ako treba iz par tanjih slojeva. Jedan nacin je klasican, i to prskalicom a drugi je drajbras. Lakse je i brze.

- Providnost dekala je nebitna.

- Panelizacija se i ne vidi na zivopisno ofarbanim mestima kao sto je ovaj vertikalac pa ne moras da brines za to.

medico

 :mjetal ........to je ono što si trebao da uradiš u startu

Sandman

Časlave, ako još jednom budeš skidao dekale/farbu, mislim da ćeš se samo smoriti najstrašnije i odložićeš maketu na stranu na neodređeno vreme, a možda i sam hobi :D tako da, obzirom da je ovo sad sasvim OK, lagano kreni ka završetku ove makete - već se nazire ciljna ravnina....  ;)

mcaslav

OK, onda, to smo rešili.

Dobiće par slojeva laka i opravljanje pocepanog dekala, pa idemo dalje!

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!