Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi


Goran A.

Racunam da ce oko 20-te strane biti gotov.

mcaslav

#242
Ja se nadam da će bit i pre ;)


Elem, mali ali bitan korak:




Trebaće još malo dorade oko same ivice oznaka i rondela - pobegne mi boja ispod maske - ali je ovo gotovo!

Idemo dalje...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

dragan_mig31

Eee konacno :) malo ova zuta izgleda precisto(za moj ukus) a i mislim da nece ti skoditi lagani wash.Cisto da se ubije kontrast u odnosu na ostatka masine.

PELE

Majstore!  :)

Wash moze po zutim povrsinama ali nemoj crnom, bio bi prejak kontrast... neka svetlo braon bi bila ok plus postshading prosvetljenom zutom i jako prosvetljenom belom... naravno, ako zelis!  :cheers

Ako ostavis ovako bice odlicno, pomucio si se samo tako i trud se svakako isplatio maksimalno!  :cheers

Goran A.

To se resava blagim ujednacenim filterom da boja ipak izgleda nova ali sa jedva smanjenim kontrastom, mozda tanak wash koliko da se naziru panel linije.

Uostalom i na pravom avionu je farbano na vec istrosenu i pomalo oksidiranu kamuflazu, nekog kontrasta mora da bude, od toga se ne moze pobeci. Vidi se na slikama uostalom.

Odlicno je ispalo!

mcaslav

Xux,

ovde je problem, zapravo, sa žutom bojom. Treba da bude još toplija. Nikako ne mogu da ubodem nijansu  :headbang. Boja na avionu je nova i sasvim sjajna, a nanešena na izanđalu i matiranu kamuflažu.

Filter će sigurno da padne - da ujednačim žute površine -  a panel linije će se naglasiti samo blizu izduvnika, jer se samo tu i vide...

Pogledajte http://www.airfighters.com/photo/37827/L/Greece-Air-Force/McDonnell-Douglas-RF-4E-Phantom-II/7487/ i http://www.airfighters.com/photo/64378/L/Greece-Air-Force/McDonnell-Douglas-RF-4E-Phantom-II/7487/...

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Zuta je OK ako jos uracunamo pravilo razmere, nemoj nista dirati dovoljno je dobro. Sto se tice fotografija na internetu uzmi u obzir RGB i aparate kojima su napravljene. Ima slika na kojima je nijansa slicna tvojoj samo malo tamnija, sto je i u redu ako se uracuna razmera. Ako budes koristio sand boju za filter to ce biti to.

Sa filterom budu oprezan, prvo probaj na necemu pa ako budes zadovoljan, udri. Mada moze i bez njega, boje su na pravom avionu intenzivne od toga se ne moze pobeci.

dragan_mig31

Panele se vide i na vertikalcu i napred oko usisa :)

Skyrider

I sta se na kraju desilo sa ovim Fantomom ? Projekat je samo prestao odjednom  ?

mcaslav

Pa,

i jeste i nije....

Projekat je trenutno je na "stajanci", jer ne stižem da mu poklonim neophodno vreme i dužnu pažnju...

Iako ništa nisam radio od februara meseca, radni sto još nije raspremljen, tako da ću prvom prilikom da nastavim...

U svakom slučaju, neću odustati...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

mcaslav

Posle jako duge pauze nastavljam sa radom.

Stali smo na noge ;)





Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Cexx206

ufffff koliko sam ja cekao na ovo :mjetal samo napred caslave :mjetal
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

krajton


Re: Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special
« Reply #66 on: 22-04-2012, 12:11:41 »

    Quote

moracu da napravim povesku za bradu...non-stop mi pada vilica kad gledam ovo... :o

Bravo majstore... :cheers

A mogao bi i topik o ecovanju da napravis za nas, obicne smrtnike.


Apsolutno se slažem sa kolegom ali moraću da se ponavljam, isto kao i on što reče
može li neki topik za nas obične smrtnike o ovom eceraju jer još nemogu da vratim vilicu na mesto zadnjih 15 minuta
U ime nas smrtnika pozdrav


mcaslav

Tutorijal o eceraju pravim u okviru mog sledećeg modela, kako budem napredovao sa izradom....

Za sada, fantom je dobio razdelnike graničnog sloja (nisam siguran da je ovo pravi naziv)...




... spremište baklji  i motore...




... a sredio sam i hidrauliku.




Polako ali sigurno, bližim se kraju :)

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!