AVIA B.534,Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Gotova AVIA...Na koncu konaca,šta mogu reći:
Fina maketa,lepo uklapanje,dobri dekali,inresantan aviončić... :pilot















Baš fino.
Možda bi trebalo malo naglasiti razliku u tonu zelene boje na platnu ili metalu (toliko, da bude malo interesantnije). Nego slike i sama maketa bi ispala još bolje ako bi slikao napolju na suncu.

Miha

Jes,vala,što se tiče slika tu sam uvek "dobar" :hahaha,a što se tiče wash-a,prvi put sam koristio suve pastele,negde sam verovatno prećerao,negde možda nedovoljno zaprljao,ali ne smem više da pipam ništa :pilot

Suve pastele su super stvar ali ih treba pažljivo koristiti. Ako hočeš samo da naglasiš prljanje najbolje je sastrugati pastel sa skalpelom u fini prašak, pa to pažljivo u nekoliko poteza naneti na maketu sa vatiranim štapičem za uši. Nakon toga sve dobro očistiti duvanjem ili mekanom četkom pa zaštititi sa slojem matt laka.

matilda

simpa avion...
tako ofarban u zeleno, sa ceskoim oznakama....
bas me je sada podsetio na detinjstvo i KP maketa koje je moj stric donosio sa zimovanja iz cesko-slovacke...
odlican je a i prljanje , ne vidim ja tu nesto lose????

stevan

Miroslav Š.

Pane Miha, moc hezká práce :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Aleksandar

Nikola druže, ova Avia ti je prelepa! :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

relja

Lepo urađena maketa lepog aviona!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Miha

#8
Fala vi momci svima na lepim rečima :god
AVIA je,ko što reče Stevan,aviončić koji me vratio mlooogo godina unazad u vreme KP-a i serijala njihovih maketa,među kojim je i ovaj avion.
Nije moj fah,ali "upro"sam sve snage da je uradim,za svoj ćeif.To nije opravdanje za neke omaške i ne  znači da kritike nisu poželjne.
Videlo se dok sam je pravio da je bilo lutanja,džabe tovar radova i postupaka za izradu dvokrilaca kad "vuci po poruci meso ne jedu",negde me nešto sputalo  pa sam morao ići na,verovatno teži način do cilja.
U svakom slučaju,to je to.

Pozzz društvo :caooo

zivorad

Meni najlepsi dvokrilac i odlican rad,svaka cast  :cheers :cheers :cheers