Taco-34 Beetle 1/35 nesto sasvim drugacije

Previous topic - Next topic

medico

O maketi : original je iz Japana Junk Tank Rock serija rezinskih maketa uglavnom nedostupnih van Japana. Ova  maketa je rezinska kopija koju sam kupio na E-bay.

Ono sto je prilicno zanimljivo da se u ovoj vrsti SF makletarstva moze pustiti na volju i svako za svoj primerak moze da osmisli pratecu pricu....tako, ovaj moj primerak bice lako naoruzana, oklopljena izvidjacka sonda sa jednoclanom posadom za tesko dostupne bioloshko-hemiski-radioaktivno kontaminirane terene u postapokalipticnoj buducnosti   :o

Maketa je sklopljena za 2 popodneva laganog rada , dorade se uglavnom vide i nema previse samogradnje vec kompilacija viska raznih delova, odradio sam i livenu texturu kapsule u hidraulicnih nogu, sledi prajmer . Za sada sam u velikoj nedoumici oko seme farbanja ....


















Sandman

Gotovo.. Razoxx virus ušao u tebe Aco! :D

Super izgleda ovo čudo.

Možda bi mu na ovoj hrapavoj "kupoli" najviše ležala SMB ili neka "tenkovsko" zelena... a ostatak možeš da daš mašti na volju :)

Obavezno mu dodaj negde one crno-žute štrafte! :)

tripko

Bravo medico odlican izbor moram reci da ovako nesto je pravo iznenadjenje sa tvoje strane.

Sijamski_Mrmot

hej doktore! opalio te virus?  :naughty

Imam zamerku, nisi mu uradio zimmerit a po istorijskim činjenicama je imao! Ne verujes? javio mi se biomehaničar iz budućnosti u snovima i rekao mi "kaži mu da mora da ima i zimmerit"  :hahaha

E sad ozbiljno, slažem se za predlog o SMB zelenoj a ostalo... ma opusti se i uživaj i rokaj :D mnogo lepa bubetina :)

airsuba

Izgleda da se dosta povećala zagađenost vazduha tu kod tebe, bila ova ladnoća pa ložili u kotlovima buriće iz Vinče pa se poblesavilo!

moj predlog:
Pravi pandurski "URBAN RIOT CONTROL", red urban cammo naravno - i dodaj 4 metra dugu "high voltage teaser arm" za umirivanje narodnih masa!

PS. ako si se stvarno primio na ove stvari sad imaš maketa boli glava, i rezina i prave plastike (Hasegawa radi fantastičnu "Maschinen Krieger" seriju)

medico

dodata hidraulicka creva i isprskan prajmer, mat crni Cosmos sprej. I dalje ostaje nedoumica oko seme farbanja ....



Sijamski_Mrmot

Kako mu je legla ta crna ja se ne bih razmisljao da je ostavim i samo dodam preko neeto... yellow stripes?

zamorano

Opasno izgleda... Mene je na prvi pogled asociralo na one neke Žil Vern / Steampunk varijante. Evo ti par sličica kao ideja (na brzinu naguglano, verovatno ima i ponešto bolje):

http://pauljamesog.blogspot.com/2011/11/les-mysteres-du-nautilus.html
http://stephanehalleux.com/

Pozdrav!

alek

U da, ovo je totalno u nekomsteampunj fazonu i ja bih mu stavio recimo samo neke zagasito zute detalje a istatak crn ili tamno siv. Kao da je izasao iz fallouta :) Super maketa i jos lepse uradjena.

Ćomi

A ja bih ga terao u narandzasto-plavo varijantu...sa puno probijanja rdjave podloge...

pozz,
Comi
No signature.

medico

tesko da je u pitanju steampunk, treba se staviti u polozaj nekoga ko je ziveo u doba industriske revolucije pa kako su oni videli buducnost , dole su  linkovi maketa u klasincnim steampunk fazonu .
Ova maketa je zamisljena kao Wehrmacht post 1945 ...no, lepota SF-a je u tome da svako moze da pronadje neku svoju pricu ...ja licno nisam ljubitelj Luftwaffe - Wehrmacht 1946 tematike pa sam moju pricu zasnovao na bliskoj post-apokalipticnoj buducnosti ( recimo Mad-max fazon ).

http://industriamechanika.com/blog/shop-industria-mechanika/fichtenfoos-fantastical-fish-shaped-submersible/

http://industriamechanika.com/blog/shop-industria-mechanika/fichtenfoos-fantastical-fish-shaped-submersible/

Profa

Samo za potrebe diskusije - zamisli da staviš oznake nekog Schwere Pz.Abt. :)
U svakom slučaju, ovde su mogućnosti za bojenje/kamuflažu neslućene, a sam rad je, kao i obično, maestralan :super
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

#12
evo napretka, sveze ofarban Gunze-konza bojama .... tan i dark earth, zasto ove boje !? Pa, u narednih 100-tinak godina procena je da ce porasti prosecne godisnje temperature, suse ce postati sve cesca pojava pa ce i biti manje zelenila i tako...previse filizofije a malo rada  ;) ima josh farbanja i dodavanja jos po kog detalja






rodeo

Bas je lepo, dobio nekako zivinu.... neku hierarhiju.....
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sijamski_Mrmot

dobra šema doktore, dobra šema :)

samo, sad nekako bzvz da stoji sam na polici mednju "obicnim" maketama... moraćeš da uradiš još jednu takvu ili sličnu skalameriju  :super